Wpis z mikrobloga

@sidhellfire: nie do końca masz rację, kolejkowanie pakietów w urządzeniach sieciowych działa często w taki sposób, że osoby z szybszym łączem zostaną pierwsze obsłużone. Pracowałem w WWA w korpo ze świetnym internetem bez żadnych VPN i nigdy nie miałem problemu z zakupem biletów w pierwszej chwili, zapisaniu dziewczyny na zajęcia na uczelni itd.
@admx1: placebo :-)
Żaden serwer www nie jest tak skonfigurowany, aby zrywał rozpoczęte połączenie tylko dlatego, że inny handshake odbył się szybciej. Jeżeli apacz/nginx/iis ma w configu, że na raz obsłuży przykładowo 1000 połączeń, to choćbyś miał najszybszy net na świecie to będziesz w kolejce zapytań. No chyba, że timeout ustawiony na ułamki sekund, ale takich konfiguracji nie ma :)
@Nikodem: To niech sobie kupi internet w telefonie i zrobi z telefonu hotspota. W bibliotekach te internety są tak wolne, że masakra. Jak chodzi o zapisy na przedmioty to jest czyste szczęście - wchodzi dużo osób, serwery wywala i niewiele da się z tym zrobić. Nigdy nie miałam problemu, żeby zapisać się do grupy na zajęcia dla mojego kierunku, ale np. zapisy na w-f, które nie były dedykowane dla konkretnego kierunku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nikodem: kto się nie rejestrował na oguny, czy inne wfy ten się w cyrku nie śmieje.
Najgorsze jest to że w sumie nie ważne jakie masz łącze. Liczy się kurfa szczęście ¯\_(ツ)_/¯