Wpis z mikrobloga

Wychowanie u starych, toksycznych ludzi

- nie należy wybrzydzać, dają coś to jemy, akceptujemy wszystko
- nie należy dociekać, bo jesteśmy głupi , nie powinniśmy nic wiedzieć i nie powinno to nas ciekawić
- nie powinniśmy się na żaden temat wypowiadać bo to nikomu niepotrzebne, lepiej żyć "w spokoju"
- dzieci i ryby głosu nie mają
- my rodzice to mamy i mieliśmy ciężko, my to zawsze jesteśmy lepsi od was głupie nieprzystosowane dzieci, którym jest za dobrze
- dzieci same się źle wychowują, my jesteśmy idealni; jak dobrze wychowane to nasza zasługa, jak źle - ich własna wina
- jak cię gnębią nadstaw 2 policzek
- nie ruszaj bo zepsujesz
- ty nigdy nic nie umiesz i nie robisz

A potem dziecko takiego rodzica wycofane, bez głosu, strachliwe, głupie, nieasertywne, niezaradne, przyjmujące wszystko jak jest, każdą niedogodność i cierpienie. I ze spuszczoną głową idzie w świat z nienawiścią do siebie i do innych, robiący u janusza za minimum bez godności, poniżany, albo nawet nie pracuje i się wiesza. A rodzic nic nie ma sobie za złe - mówi, że pewnie był ZA DOBRY i powinien jeszcze bardziej dokręcić śrubę dziecku to by było dobrze.

#oswiadczenie #psychologia #przegryw #stulejacontent #rodzice #toksycznamatka
  • 72
@tepskiteps: Heheh, a na obiad to 99% kartofle, wielka kopa i malutka porcja mięska. Nażryj się kartoflami to nie będziesz głodny.

Ale to akurat myślę wynik biedy, jakoś musieli oszczędzać, chyba. Te rzeczy na kartki były kiedyś,nic w sklepach, a mięsa to najmniej.
I jeszcze ten rodzic mówi, że jemu to wszystko smakuje


@nowywinternetach: aż nie zaczniesz #!$%@? im gotować to nagle połowa rzeczy niby smaczna ale nie rób więcej xD jasny gwint trigger przed snem złapałem
aż nie zaczniesz #!$%@? im gotować to nagle połowa rzeczy niby smaczna ale nie rób więcej xD jasny gwint trigger przed snem złapałem


@eyaf: Albo jak sam nie zaczniesz kupować im rzeczy, gdy potrzebują. Wtedy to już, a czemu to, bo drogie, a czemu to, bo nie takie smaczne i po co to kupujesz. Pamiętam jak kupiłem raz jakąś wędlinę ze szpinakiem, oj była wojna, że mam to żreć jak kupiłem,
@nowywinternetach Ale znam też przegięcia w drugą stronę, gdzie dziecko jak nie lubiło wersji A to miało proponowaną B i C (w dodatku mamusia zawsze zrobi dla dziecka i za dziecko) teraz jak się patrzy na tego dorosłego człowieka to jest dramat. ¯_(ツ)_/¯