Wpis z mikrobloga

Mirki z #fotografia

Chcę kupić żonie pierwsze oświetlenie studyjne. Jak wygląda montaż softboxów na lampy, jest na to jakiś standard? Jak wygląda takie mocowanie? Bo nie jestem pewien, czy to do siebie będzie pasować...

Chce kupić taki zestaw:
lampa błyskowa
[softbox](https://www.kamera-express.nl/product/12339267/jinbei-ke-150-octagonal-quick-open-softbox/?channable=0069de696400313233333932363758&zoek=softbox%20octagon&)
[statyw](https://www.kamera-express.nl/product/12233252/jinbei-sj-190-aluminium-lampstatief/?channable=0069de6964003132323333323532b9&zoek=statief%20jinbei&)

+ do tego oczywiście wyzwalacz i odbiornik.
geuze - Mirki z #fotografia 

Chcę kupić żonie pierwsze oświetlenie studyjne. Jak w...

źródło: comment_1601023405uq12jyhd1d8vsuBUKE8U8n.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nagro85: właśnie się doszukałem na stronie producenta szczegółów, że to jest bowens i jak to wygląda, w holenderskich sklepach ani słowa na ten temat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nagro85: pozawracam ci jeszcze dupę, a czy wyzwalacze są uniwersalne? Chcę jednak kupić Godoxa SK300II, ale zestaw wyzwalacz i odbiornik kosztuje 80€. I nie rozumiem do końca co oznacza, że ma wbudowaną łączność 2.4g...
  • Odpowiedz
W tej lampie jest wbudowany odbiornik z tego co widzę. Musisz poszukać po prostu wyzwalacz który współpracuje z tą lampą i z Twoim aparatem.
  • Odpowiedz
@Gippo86: Już wyżej napisałem, że zdecydowałem się jednak na Godox SK300II + softbox z tej samej marki oktagon 120cm. Żona chce zająć się fotografią niemowlaków, więc lampa będzie raczej blisko, a nie na przykład 10 metrów od fotografowanego obiektu ( ͡º ͜ʖ͡º) No i na razie za dużo kasy też nie chcę inwestować, bo nie wiem czy pyknie i czego do końca potrzebuje - wyjdzie
  • Odpowiedz
@geuze: Godox, to w polskich barwach Quadralite (dawniej Quantuum) - także dobra lampka...

co do wyzwalaczy, to jeżeli lampka zintegrowany swój system wyzwalania, to dokupujesz tylko wyzwalacz na aparat

możesz też kupić zwykły nadajnik i odbiornik i wpiąć pod złącze jack - bo o ile lampa nie ma ttl/hss.. to tam tylko przesyłany jest prosty sygnał do pyknięcia światłem...
  • Odpowiedz
@nagro85: @Gippo86: nadajnik od Godoxa obsługuje TTLa, tanie to nie jest (€60, bo nie będę czekał na przesyłkę z Chin, tam poniżej €40 można wyrwać), ale mam nadzieję, że się opłaci. Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że żona będzie zadowolona i że wszystko będzie do siebie pasować XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: a co ci po tym, że nadajnik obsługuje ttl jeśli lampa go nie obsługuje? To zwykła tania manualna lampka, więc nie ma sensu przepłacać za wyzwalacz z ttl
  • Odpowiedz
@Gippo86: w gruncie rzeczy i tak za bardzo dużo tańszych nie ma, a jeżeli będę chciał jeszcze jakąś inną lampę od Godoxa w przyszłości z TTLem, to się przyda. Wybrałem X1T, można jeszcze na to lampę wsadzić.
  • Odpowiedz