Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 877
Rynek pracownika XD jakiś czas temu złożyłam CV do firmy, gdzie wymagana jest znajomość pewnego niszowego języka. Po miesiącu pani z HR do mnie oddzwoniła, przeprowadziła wstępną rozmowę o dupie marynie i poinformowała, że wyśle mi link do testu językowego. Test wypełniłam, później czekała mnie rozmowa z lektorką w tym niszowym języku, a w międzyczasie miałam zrobić trzy arkusze zadań, jakieś excele i zadania logiczne. Potem miałam ponowną rozmowę z panią z HR, na której pytała się, czy nie ogarnęłabym jeszcze drugiego niszowego języka, który jest bardzo podobny do tego, który znam, oczywiście z pomocą słowników. Dzisiaj mam już rozmowę z menagerem, choć dalej nie wiem, czy to ostatni stopień tej rekrutacji xD Wszystko za najniższą krajową, ale nie mogę wybrzydzać, bo ostatnio nawet z CCC nie oddzwaniali ( ͡° ʖ̯ ͡°) #praca #rynekpracy #pracbaza #jezykiobce
Tl;dr

  • 188
  • Odpowiedz
@szaryAlibaba: Szczerze? Rekruterka moim zdaniem zasługuje na pochwałę od szefa. Nie dosyć, że potrafiła dotrzeć do osoby, która posługuje się mało popularnym językiem chętnej do pracy za płacę minimalną, dyktuje jej jeszcze warunki.
  • Odpowiedz
@Jarem12: Następnym razem kiedy będziesz chciał się pochwalić swoją "niszowością językową," upewnij się że w równym stopniu posługujesz się też znajomością polskich słów, których używasz.

Popracuj również nad cytowaniem ludzi, bo w cudzysłów wstawia się faktyczny cytat osoby którą rzekomo cytujesz, a nie swoją inwencję literacką.
  • Odpowiedz
@highhopes: xDˣᴰ WYNAJMIJ POKÓJ W KATOWICACH A ZA ANGIELSK PLUS JAKIKOLWIEK i 7k brutto dawali jeszcze dwa lata temu. Ja jak jade za tłumacza ang to biore dwa trzy jurki do stawki dodatkowo ale jak włoskiego to 10€+ za sam język albo szukajcie dalej
  • Odpowiedz
@Phyrexia: xDDDDDDDDD
Nikt się tu niczym nie chwalił. Cudzysłów nie służy jedynie do cytowania, co powinnaś wiedzieć zarzucając mi nieumiejętne posługiwanie się językiem. Służy też do podkreślenia, że słów w nim zawartych nie należy odbierać dosłownie. Można też tam zawrzeć parafrazę.
  • Odpowiedz
@highhopes: popracuj 3 miesiące czy tam ile dostaniesz pierwszej umowy, zobacz, czy Ci się podoba, czy im się podobasz i zażądaj podwyżki.

Jednocześnie szukaj pracy dalej.

Ja bym nie ukrywał przed pracodawca ani że szukam ani że nie zamierzam pracować za minimalna, ale to już zależy jak bardzo potrzebujesz tej pracy.

Trzymam kciuki!
  • Odpowiedz
@highhopes: Szczescie jednak ma znaczenie. Ja przez 2 miesiace szukalem do pracy osoby czeskojezycznej za troche wiecej niz srednia krajowa + premie i znalazlem dopiero dzieki agencji rekrutacyjne, ktorej musialem zaplacic ponad 10k za ich uslugi. Gdzie Ty bylas jak Cie szukalem? ;)
  • Odpowiedz
@highhopes ja kiedy w fabryczce zaczeli kombinacje z urlopami i jakimis cieciami na wyplatach stwierdzilem ze sa w #!$%@? dwulicowi i nara, jedna wyplate dostalem 2.5k dwa telefony i kierunek Rzesza, panu menadzerowi zwarcie wyskoczylo ze jak to, przeciez pandemia, pandemia tak ale na naszych zasadach mowie
  • Odpowiedz