Wpis z mikrobloga

Dlaczego jest 500 plus na dzieci a nie ma 500 plusa dla tych słynnych słoików z wiosek i małych miejscowości, którzy idą po maturze do innego miasta? Mieszkaniec miasta wojewódzkiego ma potężny edge nad słoikami.

- jego rodzina mieszka od pokoleń w tym mieście, w związku z czym ma majątek (mieszkania, lokale, grunty itd.)
- kontakty biznesowe (najlepsze prace są obsadzane przez nich, typu znajomy starego ma firmę to wiadomo że mnie zatrudni hehe)
- kontakty towarzyskie (słoik nie zna nikogo, a w 99 procent przypadków i tak trzyma się z ludźmi od siebie z miasteczka)
- ciągłe podróże między domem a miastem wojewódzkim
- płacenie za wynajem

I wiele wiele innych. PiS powinien wprowadzić 1000 zlotych miesięcznie w ramach rekompensaty.

#studbaza #studia #polska #pieniadze #bekazpisu #warszawa #wroclaw #krakow #poznan #gdansk #pracbaza #praca
  • 16
@Amenotejiikara Bon na zasiedlenie to forma wsparcia dla bezrobotnych, która ma pomóc im w poprawie własnej sytuacji życiowej. Jest przyznawany w związku z podjęciem pracy lub działalności gospodarczej poza miejscem swojego zamieszkania. Przeczytaj, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać bon zasiedleniowy.

Via https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-otrzymac-bon-na-zasiedlenie

Nie przysługuje on studentom.
@SzalonyFanMalysza: Niekoniecznie nierobów jak to chyba sugerujesz, możesz pracować w swojej dziurze i jak decydujesz sie na przeprowadzkę do innego miasta i tam rozpoczęcie życia po prostu zwalniasz sie, rejestrujesz sie jako bezrobotny, bierzesz hajs i sie przeprowadzasz. O warunkach nie muszę czytać bo je znam, moja siostra właśnie z tego skorzystała. Studentom też przysługuje kolego. A te całe warunki <30yo, i podjęcie pracy to chyba nie problem. Skoro właśnie sie
@SzalonyFanMalysza:

jego rodzina mieszka od pokoleń w tym mieście, w związku z czym ma majątek (mieszkania, lokale, grunty itd.)


A ludzie na wsi to majątku nie mają?

kontakty biznesowe (najlepsze prace są obsadzane przez nich, typu znajomy starego ma firmę to wiadomo że mnie zatrudni hehe)


To już dawno tak nie działa, a przynajmniej nie w dużych firmach, gdzie płacą więcej niż w januszexach

kontakty towarzyskie (słoik nie zna nikogo, a
@azen2

A ludzie na wsi to majątku nie mają?


Mają, tylko mieszkanie w wojewódzkim kosztuje 8k za metr a w powiatowym 3k.

To już dawno tak nie działa, a przynajmniej nie w dużych firmach, gdzie płacą więcej niż w januszexach


Oczywiście ze działa. Jak Twój znajomy jest PM albo jakimś guru to nawet w sporym korpo Cię wsadzi jak będzie chciał.
@SzalonyFanMalysza: śmieszny bajt, ale faktycznie znajomości brakuje mi najbardziej + rodziny pod ręką w razie potrzeby. Chociaż akurat nie twierdzę, że w poprzednim miejscu zamieszkania tych znajmości byłoby niewiadomo ile, bo wszyscy z LO wyjechali :D