Wpis z mikrobloga

@picasssss1: duże rondo, bez sygnalizacji świetlnej, w dodatku ze STOPem przed wjazdem (a nie z ustąpieniem pierwszeństwa jak w większości przypadków), a jeszcze na niektórych wjazdach rusza się nieco pod górkę. Niby zwykle rondo, ale dla świeżaka po 30h kursu, zestresowanego egzaminem to może być mityczny potwór kradnący z portfela 140 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@curtis50: @zakoo: @picasssss1: @88x88: To ja trochę doleję oliwy do ognia i być może wywołam małą burzę, ale dla mnie to rondo jest #!$%@? oznakowane (pasy są źle rozrysowane). Pasy na rondzie powinny prowadzić w koło, a tu prowadzą na wprost.
Prowadzi to do sytuacji gdzie samochód jadący po rondzie skręca de facto w lewo, a samochód wjeżdżający na to rondo i będący na nim już od około
mayek - @curtis50: @zakoo: @picasssss1: @88x88: To ja trochę doleję oliwy do ognia i ...

źródło: comment_1600460328wb0FfMbjAODsvVDt26Y4uo.jpg

Pobierz
@mayek

Pasy na rondzie powinny prowadzić w koło


Kto powiedział że ronda mogą być tylko z okrężnie biegnącą jezdnią? Przecież są też z pasami prowadzonymi wprost do wylotów, jak chociażby rondo pod zamkiem, rondo Mohyly, rondo Berbeckiego, rondo Turystyczna - Melgiewska, rondo na wiadukcie koło Felicity, rondo pod Galą, pełno w Lublinie rond z pasami prowadzonymi wprost do wylotów. To ma tylko taki drobny niuans w postaci tej trójkątnej powierzchni wyłączonej na