Wpis z mikrobloga

  • 0
@88x88 No właśnie ten się na stopie nie zatrzymał. Dotaczał się powoli i wjechał sobie jak gdyby nigdy nic jak byłem w połowie ronda.
  • Odpowiedz
Oczywiście


@vertical: Oczywiście. Sądziłem że to miejsce sprawia kierowcom problemy. Szczególnie że samochód z iksa (jadący po rondzie) może zająć dowolny z 3 pasów i (o ile dobrze rozumiem) będzie miał pierwszeństwo.
Mirek @pykpyk napisał jednak, że to nie tam dochodzi do kolizji.
  • Odpowiedz
@mayek Mi tam żadne miejsce nie sprawia problemów na tym rondzie, jedynie trzeba tylko uważać na śliski asfalt jadąc motocyklem - raz miałem uslizg tylnego koła. To dziwne, ale ludzie wymuszają już od razu na samym wjeździe na jadących tymi dwoma pasami. A na własnym egzaminie na PJ na kat. B w 2000 roku byłem na tym rondzie 3 razy na jednym egzaminie :)
  • Odpowiedz
  • 0
@mayek W miejscu, które zaznaczyłeś, ludzie zazwyczaj respektują pierwszeństwo tego, który już jest na rondzie. Wymuszenia są na samym wjeździe. Nie wiem czy przez barierki ludzie tam nie widzą, że coś jedzie zewnętrznym pasem, czy o co chodzi.
  • Odpowiedz
poteżne komentarze osób w katowic co je objezdzili po 21020021 razy i świrują teraz, że easy albo z lotu ptaka heheh łatwo wygląda.
jak ktoś tam jedzie pierwszy raz to się zastanawia pewnie co to #!$%@? ma być i tyle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@curtis50: w wawie masz w #!$%@? rond na planie kwadrata - głównie pod arteriami(prymasa tysiąclecia, modlińska.)

Modlinska to jest dramat dla elek, tam są skrzyżowania gdzie masz pas rozbiegowy który przecina droga z pierwszeństwem z prawej xD
  • Odpowiedz
@mayek: @vertical: Nigdy tam nie byłem, ale skąd pomysł, że poruszający się po łuku ma pierwszeństwo? Ze znaków wynika, że nie jest to rondo, nie obowiązuje tam ruch okrężny), a niektórzy jeszcze piszą "rondo, jak rondo" - no chyba niebardzo. Nawet nie widzę znaków, które chroniły by zagapionych przed skręceniem w lewo (ok, jest ale bardzo nisko posadowiony, przez co mogą go zasłaniać samochody tuż przy wysepce. Jadący tamtędy 1
Tytanowy - @mayek: @vertical: Nigdy tam nie byłem, ale skąd pomysł, że poruszający si...

źródło: comment_1600482514JrhpGlKGdUWD49g0QOjwal.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tytanowy: nie zdążyłem już edytować, a szkoda bo stwierdzenia o pierwszeństwie na obwodzie jest oczywistą głupotą. sobota 5 rano, za 3 h pobudka, a ja kreślę linie na jakimś rondznie. ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@curtis50: niestety ale u nas niektóre ronda gdzie jest więcej pasów jezdni jest źle zrobiona a kierowniki ktorzy nie mieli takich na kursach potem nie mogą się odnaleźć i popełniają błędy. Jedno z najgorszych jest pod łukiem tryumfalnym w paryzu, pasów #!$%@? ludzie jeżdżą jak chcą ale ruch płynny. Nieraz się dziwię jak na filmikach pokazują jak ludzie na rondach popełniają błędy ale większość tych rond z dwoma pasami jest źle
  • Odpowiedz
@mayek: @DonVitek: @Tytanowy: co wy się tak czepiacie złego oznakowania? Nie ma znaczenia, bo liczy się to co na znakach pionowych przed rondem - sądy o tym mówią w wyrokach. To co? Jak spadnie śnieg czy będzie błoto i nie będziemy wiedzieć linii to możemy jeżdzić inaczej? No nie. No chyba, że robiliście kurs u pana K, który odwala herezje i jak linie na jezdni pozwalają to można (pomimo
  • Odpowiedz