Wpis z mikrobloga

@Pituch: Dla mnie to oznakowanie poziome jest źle poprowadzone. Samochód jadący po rondzie (skręcający "w lewo") może zająć skrajny zewnętrzny pas, przecinając 3 pasy i będzie miał pierwszeństwo nad samochodem jadącym tym pasem i będącym na rondzie już od dobrych 20-30 metrów.
  • Odpowiedz
@mayek: no ale samochód wjezdzajacy na rondo musi ustapić bo tak mu znak nakazuje. Nie ważne czy auto, które jedzie w lewo jest 20-30-50m przed nim. To ono jest na rondzie
  • Odpowiedz
@Tytanowy Twierdzenie o braku pierwszeństwa na obwodzie jest oczywistą głupotą. Skąd pomysł na rozbicie tego skrzyżowania przy wysepce na dwa skrzyżowania? Domyślam się że stąd że przy wysepce jest kawałeczek prostej, to błędny wniosek. Poruszający się po tym łuku ma pierwszeństwo bo to skrzyżowanie przy tej wysepce to jedno a nie 2 skrzyżowania. Dlaczego na kolejnym skrzyżowaniu w miejscu zaznaczonym przeze mnie zieloną kropką jadący po łuku ma pierwszeństwo a w miejscu
vertical - @Tytanowy Twierdzenie o braku pierwszeństwa na obwodzie jest oczywistą głu...

źródło: comment_1600498493lJFRcDkNtndkKy4PrdRYOE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
no ale samochód wjezdzajacy na rondo musi ustapić bo tak mu znak nakazuje


@Pituch: Ależ oczywiście że tak. Ja nie mówię że jest inaczej. Uważam jednak że takie rozwiązanie może powodować niebezpieczne sytuacje
  • Odpowiedz
@Zbyszggo Chodzi o to (dla mnie też jest to niepojęte), że niektorzy nie patrzą na znaki tylko widząc prostą drogę wjeżdżają nie ustępując pierwszeństwa i powodując kolizję lub wypadek. Takie kolizje zdarzają się tam zadziwiająco często. To samo dzieje się na rondzie 100lecia KUL czyli z pniakiem.

@Tytanowy Jezeli jesteś taki pewny że ten na obwiedni nie ma pierwszeństwa to zapraszam na kolizję z takim - nie ma możliwości żebyś się wybronił
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mayek: @DonVitek: @Tytanowy: co wy się tak czepiacie złego oznakowania? Nie ma znaczenia, bo liczy się to co na znakach pionowych przed rondem - sądy o tym mówią w wyrokach. To co? Jak spadnie śnieg czy będzie błoto i nie będziemy wiedzieć linii to możemy jeżdzić inaczej? No nie. No chyba, że robiliście kurs u pana K, który odwala herezje i jak linie na jezdni pozwalają to można (pomimo
  • Odpowiedz
@Tytanowy A, to ja coś źle zrozumiałem, sugerowałem się tym:

stwierdzenia o pierwszeństwie na obwodzie jest oczywistą głupotą

skąd pomysł, że poruszający się po łuku ma pierwszeństwo?


W każdym razie ja uważam i coś mi się wydaje że również dobrze to rozumiesz, że to prawda, organizator ruchu na zespołach skrzyżowań tego typu niepotrzebnie stawia C-12 (na tym również są ale co ciekawe nie razem ze stopami a z dwóch stron z A-7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vertical: Ok., to prawie się zgadzamy. Z poziomymi znakami przy w locie to pewnie się zagalopowałem, ale imo powino dodać się linię przedłużającą pas po obwiedni np. do jednego pasa na wprost oraz dodać odpowiednie strzałki. Bo teraz jest tak, że brak poprzecznych lini na pasie z brakiem pierwszeństwa, a znajdują się one na pasie z pierwszeństwem.

Śledziłem kiedyś wyroki sądów, bo człowiek na tych skrzyżowaniach czasem baranieje i teraz przynajmniej
  • Odpowiedz