Wpis z mikrobloga

Kierowca, nie zatrzymał się przed zieloną strzałką i na pełnej #!$%@? wjechał w rowerzystę. Zachowanie rowerzysty również głupie, ale on miał zielone.
Co na to Emil?
"przepisy głupie", bo dzieciak powinien zwolnić, zatrzymać się, a może najlepiej przeprowadzić rower. Zero refleksji nt. zachowania kierowcy.

#prawojazdy #bekazpodludzi #polskiedrogi
B.....o - Kierowca, nie zatrzymał się przed zieloną strzałką i na pełnej #!$%@? wjech...

źródło: comment_1600064911kfj9B5p4iBpnHO6mep7GOm.jpg

Pobierz
  • 78
@starypijany123: Ja #!$%@?.
@wesolymaruda Oddaj prawo jazdy do czasu, aż nie nauczysz się przepisów.

@BlackFoo: Setki razy widziałem jak ktoś wjeżdża pod nogi pieszego lub w rowerzystę mimo idealnej widoczności. Zielona strzałka jest warunkowa, nie bezwzględna. Mnie się trafiła groźna sytuacja na początku mojej jazdy samochodem i od tamtej pory zawsze się zatrzymuję. Masz się zatrzymać zawsze. Przez tyle lat kierowcy nie potrafią się dostosować do takiej pierdoły, to w
Setki razy widziałem jak ktoś wjeżdża pod nogi pieszego lub w rowerzystę mimo idealnej widoczności. Zielona strzałka jest warunkowa, nie bezwzględna


@push3k-pro: a ile razy było tak, że ten ktoś nie widział tego pieszego czy rowerzysty bo akurat znalazł się w martwym punkcie? Sam miałem co najmniej raz sytuację w której robiąc różne fikołki próbuje sprawdzić czy na pewno kogoś nie ma, ruszam i bach po hamulcach bo nagle się wyłonił
@ksiak:

a ile razy było tak, że ten ktoś nie widział tego pieszego czy rowerzysty bo akurat znalazł się w martwym punkcie?

Piszę o sytuacjach, w których ktoś się nie zatrzymuje, o żadnych innych i sytuacja z wpisu jest właśnie taka.

Sam miałem co najmniej raz sytuację w której robiąc różne fikołki próbuje sprawdzić czy na pewno kogoś nie ma, ruszam i bach po hamulcach bo nagle się wyłonił zza słupka.
@push3k-pro: krzyżówka gdzie masz dwa pasy do jazdy na wprost a trzeci do jazdy wprawo ze strzałką. Piesi byli w połowie pasów, nie było ich widać gdyż szli i jak się obracałem i wychylałem to byli za moim słupkiem, gdy ruszyłem to mi się prawie na masce nagle znaleźli. Jako ciekawostkę podam, że między innymi dlatego na niektórych krzyżówkach z pozornie świetną widocznością, stawia się znaki stop.
krzyżówka gdzie masz dwa pasy do jazdy na wprost a trzeci do jazdy wprawo ze strzałką. Piesi byli w połowie pasów, nie było ich widać gdyż szli i jak się obracałem i wychylałem to byli za moim słupkiem, gdy ruszyłem to mi się prawie na masce nagle znaleźli.

@ksiak: Że z lewej szli? Zmyślasz. Daj mi przykład takiego skrzyżowania, gdzie coś zasłania.