Wpis z mikrobloga

Taka mnie rozkima złapała.
Czlowiek ma jakis zmysl w glowie ze powiedzmy wie, ze ma wstac o 6 30, odpala budzik, zasypia i budzi sie 2 minuty przed budzikiem sam.
Albo jak siedzi i ktos sie na niego gapi to podswiadomie to czuje i sie rozejrzyj. Nawet to przetestowalem w samolocie. Wiele ludzi, wiekszosc zamkniete oczy i siedza. Ja wstaję i gapie sie na losową osobę, mija 15 sekund a ona otwiera oczy.

Ciekawe czy naukowcy zbadali jaki obszar mózgu za to odpowiada bo moze dałoby się go podrasować żeby uzyskać jakieś nieziemskie efekty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nauka #mozg
  • 50
@Czachaaa: Były badania na temat tego, czy ludzie wykrywają, że ktoś ich obserwuje i wyszło 50/50%

Weźmy chociażby zdolność do wyczuwania, że ktoś nam się przygląda z tyłu, choć ani tej osoby nie widzimy, ani nie słyszymy – wydaje nam się tylko, że czujemy jej wzrok na plecach. Zdaniem prof. Ronalda A. Rensinka z University of British Columbia to uczucie zawdzięczamy niezwykłej czułości naszych zmysłów, które potrafią odbierać nawet najdelikatniejsze bodźce
@Czachaaa: I to https://natemat.pl/79291,budzisz-sie-minute-przed-budzikiem-wyjasniamy-dlaczego

Otwierasz oczy, patrzysz na zegarek, a ten wskazuje 6.59? Nie jesteś jedyny. Wiele osób budzi się na chwilę przed tym, jak zadzwoni budzik. Wszystko za sprawą wewnętrznego zegara, który dba o to, byśmy nie spóźnili się na ważne dla nas wydarzenia.


Niektórym zdarza się to codziennie, innym co jakiś czas, a jeszcze innym wcale. O budzeniu się na chwilę przed budzikiem wiele osób pisze w internecie, ale
@xandra Z budzikiem to jest taka sprawa, że ja wstaję o różnych porach, a i tak mi się to zdarza dość często. Dziś wstałem o 3.24, minutę przed budzikiem :D

@Czachaaa Słyszałem o takim eksperymencie - naukowiec siedział w swoim domu, a jego przyjaciółka na tarasie, za szklanymi drzwiami, tyłem do niego. W minutowych interwałach losowo na nią patrzył (myśląc intensywnie o niej) i nie patrzył (myśląc wtedy o czymś innym). Ona
@FirstOfHisName: @Damasweger: jezeli chodzi o budzenie sie to zdarza sie to o losowych godzinach. Nie musisz wcale wstawac codziennie o tej samwj, porze a i tak sie obudzisz przed budzikiem. Ja rzadko kiedy doczekuje budzika. I zauwazylem prawidlowosc, ze im ważniejsze jest dla Ciebie wstanie o jakiejs godzinie tym wieksza szansa, ze tak sie stanie.

A co do eksperymentu z patrzeniem to nie jest chyba zbyt miarodajny skoro kobieta wiedziala,