Wpis z mikrobloga

O poziomie znacznej czesci polskiego społeczeństwa świadczy to, że w sondażach najbardziej nielubiani są Rumuni, bo są automatycznie utożsamiani z Cyganami.

Tu jakaś kampania edukacyjna jest potrzebna. Także w szkołach.


@szurszur: Jak sobie taką kampanię wyobrażasz? "Hej, Rumuni to nie to samo co cyganie, nie stosujcie wobec nas tych samych uprzedzeń" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fighter_forGlory: Miałem tu na myśli właśnie mowę potoczną, czyli "rumuna" stojącego po targowiskach i sprzedającego chińskie "sztile" czy sztućce. Nie wiem jak to wygląda w innych części Polski (sam z Podkarpacia jestem i tu się dzieli tą ludność potocznie na Cyganów i Rumunów zależnie od stopnia zamożności zazwyczaj), ale myślę, że sens był dla wszystkich zrozumiały.
@taki_tam_ktos: wiem, wiem co nie zmienia faktu, ze takie okreslenie w tym kontekscie jest bledne u podstaw. Zreszta czy biedny czy bogaty, niestety cyganie to sa wrzody na spoleczenstwie, mimo, ze wykopkowi zamordysci nazwali by mnie lewakiem to czasem zaluje, ze plan onkela adiego nie doszedl do skutku
No i mega plusem była opinia ów miejsca jako "cygańskie bloki", przez co bardzo mało imprez pijanego gówniarstwa było po nocach i można było spać spokojnie w ciszy bez wycia #!$%@?ńców.

@taki_tam_ktos owego miejsca