Wpis z mikrobloga

@szurszur: @ZaplutyKarzelReakcji: @volodia: @Azaajaszz: ciekawy ta mapka. Ciekawe kogo pytali i ile osób.
Śmiem twierdzić, że to jakaś manipulacja. Cygani są odkąd pamiętam, każda ekipa osiedlowa w Krakowie... miała jakiegoś swojego cygana. Cyganie są nawet obecni pośród kibiców. Wiadomo, że nie każdy lubi cyganów, ale to porównanie do Rumunów mi nie leży. Dla mnie to dziwna mapka i ciężka do uwierzenia.

Jestem praktycznie pewny,
  • Odpowiedz
powinno sie lubić tego kogo ty powiesz ze sie powinno ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PieronWoBistDu: Powinno się lubić tych, którzy są nam przyjaźni, a nie nami pogardzają.

Wiadomo, że nie każdy lubi cyganów, ale to porównanie do Rumunów mi nie leży. Dla mnie to dziwna mapka i ciężka do uwierzenia.


@Reiter: Jak nie leży? Ludzie notorycznie stosują oba określenia synonimicznie.
  • Odpowiedz
Tyle, że ludzie wiedzą, że cygan, to nie rumun.


@Reiter: Ludzie nic nie wiedzą. Są głupi jak buty. Jak wydaje Ci się inaczej, to znaczy, że za mało z ludźmi gadałeś. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@szurszur: No Rumuni, ale Turcy to też spoko ziomki bardzo przychylni Polsce. Natomiast dziwi mnie sympatia do Brytoli i Żabojadów, czy Szwedów. Oni się do nas zwracają z poczuciem wyższości, nieuzasadnionej.
  • Odpowiedz
@SharpEdges całkowicie się zgadzam, Turcy ogólnie są ciekawi Polski jeśli już o niej usłyszą, natomiast u nas Turcy =Arabowie co jest ogromnie krzywdzącą generalizacją ich odrębności etnicznej i kulturowej od arabów (za którymi sami nie przepadają).
  • Odpowiedz
ciekawy ta mapka. Ciekawe kogo pytali i ile osób.

Śmiem twierdzić, że to jakaś manipulacja.


@Reiter: Wątpie. o wychodzi w badaniach prowadzinych co roku już od dawna. Zreszta ktos już pisał wyżej, że spotykałludzi mylacych RUmunów z ROmami. Oni istnieja.
  • Odpowiedz
@szurszur: widać kompleksy do zachodu '- ' to się widzi, jak się porozmawia z niektórymi libkami. moja koleżanka, którą znam od dzieciaka, jak się dowiaduje, że w wakacje obieram kierunek Bałkany/Ukraina/Gruzja pyta tylko -a po co się tam jeździ? I wraca do swoich opowieści o wakacjach w śmierdzącym Paryżu :v
  • Odpowiedz
Można wiedzieć skąd pomysł, że "ów" się nie odmienia. Często spotykam ten błąd i nie mogę dojść skąd się on bierze (nie tylko ja zresztą). Oczywiście powinno być "owego miejsca".


@Jan_K: Przecież sam sobie odpowiedziałeś tutaj:

Często spotykam ten
  • Odpowiedz