Wpis z mikrobloga

Ile płaci podatku w Polsce osoba zarabiająca milion rocznie? Też 19%? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@py-jter: Tu jest chyba poza tym mowa o dochodzie a nie przychodzie z tego co widzę.
@luxkms78: oczywiście, przy moich zarobkach ciężko znaleźć w UE niższe podatki niż 19% liniówka w Polsce.


@py-jter: Jest też inny aspekt tego - za zachodzie się z reguły więcej zarabia. Co innego jeśli będę musiał oddać 19zł ze 100 niż 500 z 1000zł. W kieszeni więcej zostanie.
@luxkms78: i jak to się ma do wysokości podatków w Polsce i rekina biznesu zjedzonego podatkami? Zarabiając tyle samo w Polsce oddasz mniej.


@py-jter: W Polsce raczej nie zarobisz tyle samo. Z pewnością są takie osoby ale to są wyjątki. Różnica jest taka że jeśli nawet zapłacę większy podatek to i tak w kieszeni zostanie mi więcej, do tego nie czuję się gnębiony przez urzędy biurokracją i rzucaniem kłód pod
@luxkms78: @py-jter: 3 grosze ode mnie - mam firmy (JDG i Sp zoo) które świadczą usługi głównie na rynek niemiecki i powiem wam, że w życiu bym się nie zamienił z naszymi zachodnimi sąsiadami. Po pierwsze liniowy 19% dla JDG to jest najlepsza rzecz na świecie, niemcy mają znacznie wyższy podatek dochodowy. Po drugie - względnie prosta biurokracja, JDG zakłada się przez internet w 10 minut, a księgowość na dobrą
@iLovePierogi: A co z głośnymi przypadkami gnębienia firm przez skarbówkę w Polsce? Często się o tym słyszy. Z tego co wiem nawet intepretacja finansowa wystawiona przez skarbówkę na piśmie potrafi nie być dla nich wiążąca.

Dołączam ciekawy filmik apropos przepisów podatkowych w Polsce. (Co prawda nie wszystko tyczy się prowadzenia działaności jednak gość bardzo ciekawie mówi i ciekawe przykłady podaje.)
luxkms78 - @iLovePierogi: A co z głośnymi przypadkami gnębienia firm przez skarbówkę ...