Wpis z mikrobloga

@luxkms78: dzialam w UK na dokladnie tej samej zasadzie, ktora obowiazuje tez w Polsce. Wiec dokladnie to samo moglbym robic w Polsce i nie odprowadzac zadnego podatku (i ludzie tak robia). Tylko ze w Polsce nie mam znajomosci zeby pozwolili mi dzialac na budowach morskich farm wiatrowych, a w UK mam. Ot cala tajemnica.

Przestan czytac Mentzena, Korwina, Brauna i innych szurow i zacznij dzialac. Lepszej rady nie otrzymasz.


@WiktorekS Przepraszam
@luxkms78: tak, bardzo sliska sprawa. Takbardzo ze musisz tylko przestrzegac srednich cen rynkowych, a jak us ci powie ze nizej wycenia wartosc tych prac to to akceptujesz i tyle.

Tysiace spolek tak dziala i nie znam nikogo kto by mial wiekszy problem z prawami autorskimi.

Ludzie zarabiaja w nadnorskich miastach znacznie wiecej niz 4krotnosci sredniej w UK. Wyjdz na ulice w Gdansku czy Gdyni i zobacz na auta jakie po niej
@luxkms78: tak, bardzo sliska sprawa. Takbardzo ze musisz tylko przestrzegac srednich cen rynkowych, a jak us ci powie ze nizej wycenia wartosc tych prac to to akceptujesz i tyle.

Tysiace spolek tak dziala i nie znam nikogo kto by mial wiekszy problem z prawami autorskimi.


@WiktorekS: Zapewniem Cię że nie tacy prawnicy jak Ty i nie tak opłacani sie nad tym juz pochylali - a mimo to uważają to za
@luxkms78: przeciez to co podlinkowales wystepuje wszedzie w Polsce. Mozesz zapytac us jaki vat masz placic za ten produkt i taki placic, a za 2 lata zmieni sie dyrektor us i wysle ci pismo ze placisz zly VAT, bo poprzedni urzednik byl niekompetentny i podal ci zla informacje.

A ci z IT to debile jak mysleli ze to przejdzie, zeby czesc wyplaty brac jako prawa autorskie przy umowie o prace xD.
@luxkms78: przeciez to co podlinkowales wystepuje wszedzie w Polsce. Mozesz zapytac us jaki vat masz placic za ten produkt i taki placic, a za 2 lata zmieni sie dyrektor us i wysle ci pismo ze placisz zly VAT, bo poprzedni urzednik byl niekompetentny i podal ci zla informacje.


@WiktorekS: Czyli jednak coś jest nie tak z tym prawem podatkowym że za 2 lata interpretacja może się zmienić bez zmiany przepisów?
@luxkms78: no albo sprzedajesz prawa autorskie, albo pracujesz na etacie. Nie da sie tego pogodzic. Nie mozesz brac siana za godziny pracy, a pozniej sprzedawac kodu, ktory powstal jalo wynik pracy podczas godzin pracy, sprzedawac jakonprawa autorskie.

Jezelo twoja firma produkuje cokolwiek wg projejtu, to robisz ten projekt w swoim pruwatnym czasie, albo jako osoba prywatna zlecasz to komus. Tenprojekt jest calkowicie twoj i powstal z twoich srodkow. Do momentu sprzedania
Alety w 1 wpisie #!$%@? cos o wysokosci podatkow, ktore sa niskie w Polsce.


@WiktorekS: Nie, nie #!$%@?ę bo co miesiąc widzę ile dostałem do ręki a ile zarobiłem tak naprawdę.

Opowiadasz niestworzone rzeczy o prawach autorskich - polecam udać się z tym do Skarbówki w celu osiągnięcia konsensusu - jestem pewien że to docenią.
@luxkms78: przeciez przy prawach autorskich z miejsca idziesz do us pytac czy taka stawka jest okej. Nie robisz tego na wlasna reke.

No i myslisz ze zagranica dla osob na etacie sa mniejsze podatki xDD?