Wpis z mikrobloga

mało kto na UoP siedzi przy zarobkach w okolicach 100 tys. rocznie wzwyż. Dla takich ludzi jest b2b i liniowy, a i pracodawcy na rękę idą bo to idiotyzm płacić stawki drugiego progu podatkowego.


@py-jter: zależy od firmy, coraz więcej powqżnych pracodawców oferuje tylko UOP. Troche boli gdy od lipca jestes w drugim progu ale z drugiej strony L4 i platne urlopy tez z czegos sie biora. Ps: Nawet kochany CDProjekt
@py-jter: Jakiś czas temu zajmowałem się eksportem towaru kupowanego od dystrybutora w PL ze stawką VAT 23%. Na skutek czego powstawały mi ogromne nadwyżki w podatku VAT i najłatwiejszym sposobem było występowanie do US o zwrot. Oznaczało to upierdliwą kontrolę co kilka miesięcy podczas której baby z urzędu siedziały nawet po kilka tygodni i codziennie domagały się kolejnych stert papierów. Za każdym razem kończyło się na jakiejś małej rozbieżności i mandacie
@luxkms78: No też, i co? Myślisz, że w innych krajach nie ma programów socjalnych? W Polsce i tak mało jest tego socjalu. Na zachodzie czasami całe domy dostają od państwa.


@LilArchangel: Zwłaszcza uchodzcy pewnie dostają. Nic dane za darmo kosztem pracującej części społeczeństwa nie jest właściwym podejściem. Dobrobyt ma pochodzić z pracy a nie z socjalizmu.
@py-jter: lol ale ty mówisz o dochodowym a to nie on jest największym problemem dla mikro przedsiębiorców, tylko ZUS, który wynosi 1500 zł nieważne czy coś zarobisz czy nie.

Zarabiając tyle samo w Polsce oddasz mniej.


Zależy i to mocno. W Niemczech przy rocznym dochodzie poniżej 8600 euro nie zapłacisz podatku w ogóle. Wielu mikroprzedsiębiorców w Polsce nigdy takich dochodów nie osiąga. Później stawki są od 6 do 42% Podatek obrotowy
@luxkms78: pieknie cie zaorali kucu. Otaki wykop nic nie robilem. Gdy rozwijalem wpis bylem pewien ze bedzie on pelny korwinistow wychowanych na memach. Co za mila niespodzoanka!


@WiktorekS: Z pewnością nic nie robiłeś - o pracę bym Cię nie posądzał. A teraz spać - jutro pora do gimnazjum wcześnie.
@luxkms78: robilem na tyle by wiedziec ze w Polsce zakladasz wielosobowa spolke z ograniczona odpowiedzialnoscia, wspolnikiem robisz kgoos zaufanego z rodziny. Mianujesz sie jej prezesem z zarobkami tuz pod 2 progiem zarobkowym.
(17% podatek)

Wszystkie lokale, meble, auta bierzesz na siebie jako osoba prywatna, pozniej je ryczaltujesz do swojej wspolki. (8,5% podatku)

Wszystkie prace umyslowej, jakies projekty, rysunki etc. robisz jako osoba prywatna a pozniej sprzedajesz do spolki prawa autorskie do
@luxkms78: i znowu pudlo bo prowadze dzialalnosc w UK i zarabiam ok. 4krotnosci sredniej krajowej w UK. I od tej dzialalnosci nie odprowadzam ani procenta podatku :)

Ale to trzeba zaczac myslec, a nie czytac ksiazki podrzednego doktora (ktory doktorat robil na jakiejs #!$%@? gdzie w sekretariacie pracowala jego ciocia), ktorego praca domtorska nigdy nie byla przez nikogo powaznego cytowana, a ktory nie umie utrzynac sie z dzialalnosci i dlatego pcha
@luxkms78: i znowu pudlo bo prowadze dzialalnosc w UK i zarabiam ok. 4krotnosci sredniej krajowej w UK. I od tej dzialalnosci nie odprowadzam ani procenta podatku :)


@WiktorekS: No tak jak to z tymi podatkami jest? Gdzie się w końcu mniej płaci i/lub lepiej na tym wychodzi?
@luxkms78: dzialam w UK na dokladnie tej samej zasadzie, ktora obowiazuje tez w Polsce. Wiec dokladnie to samo moglbym robic w Polsce i nie odprowadzac zadnego podatku (i ludzie tak robia). Tylko ze w Polsce nie mam znajomosci zeby pozwolili mi dzialac na budowach morskich farm wiatrowych, a w UK mam. Ot cala tajemnica.

Przestan czytac Mentzena, Korwina, Brauna i innych szurow i zacznij dzialac. Lepszejrady nie otrzymasz.