Wpis z mikrobloga

#koronawirus #mcdonalds #prawo

pamiętacie moje (niestety zakopane :( ) znalezisko dotyczące odmowy obsługi w mcd?

https://www.wykop.pl/link/5647649/odmowa-sprzedazy-bez-maseczki-nie-obslugujemy-stanowi-wykroczenie/

dostałem dziś odpowiedź:

Szanowny Panie,
dziękujemy za podzielenie się z nami informacjami na temat restauracji McDonald's i przepraszamy za długi czas oczekiwania na odpowiedź.
Sprawa ta została skierowana do osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za prawidłowe funkcjonowanie restauracji we Wrocławiu.
Zostanie przeprowadzona rozmowa z pracownikami oraz managerami tej restauracji, aby przypomnieć im prawidłowe zasady obsługi gości wymagane w naszych restauracjach. W razie konieczności podjęcie stosownych działań.
W imieniu firmy McDonald's przepraszam za zaistniałą sytuację. Pragnę podkreślić, że w naszych restauracjach jest miejsce dla każdego, a równość i różnorodność to dla naszej firmy kluczowe wartości. Dziękuję za zwrócenie uwagi na nieprawidłowości, które miały miejsce i za które jeszcze raz przepraszam.
Mam nadzieję, że mimo wszystko pozostanie Pan naszym stałym Gościem.

Z poważaniem,
Patrycja Pazio
McDonald's Polska
  • 21
@fikusny_marian: uu, mocny argument merytoryczny. coś jeszcze?

@hiimxen: ja walczę o przestrzeganie prawa przez korporację, nie o jakieś pierdoły. często nosze maskę, bo nie chce mi się kłocić z debilami - i co? jak akurat nie założę to nadal nie ma podstaw, aby odmówić mi sprzedaży.

@OlekAleksander: i co najlepsze, wydawało im się, że mają rację. na szczęście zarówno policja, prokuratura jak i sąd są innego zdania - czekam
@Daleki_Jones:

Oni mają oficjalną politykę nieobsługiwania ludzi bez masek. Chyba ktoś się pomylił i z rozpędu wkleił ctrl-v formułki na okoliczność nieobsłużenia murzyna albo geja xD


zweryfikuje, jutro się tam przejdę i zobaczymy. jak nadal będzie problem to po prostu będzie numer 48 do kolekcji zawiadomień...
@szynszyla2018: czas pokaże. w Lidlu pewnie też się śmiali, ale uokik, puodo i wiih im trochę te uśmieszki starły z buziek, bo jakoś nie ma już weryfikacji wieku przy sprzedaży piwa bezalkoholowego ;)

@OlekAleksander: w mcd zatrudnia się na podstawie umowy o pracę. zgodnie z art 100 kp §1 Pracownik jest obowiązany wykonywać pracę sumiennie i starannie oraz stosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy, jeżeli nie są one