Wpis z mikrobloga

@geuze #!$%@? to bait a wy łapiecie się jak szczeniaki xD.

Warszawa ma swoje plusy i minusy, napewno w czołówce europejskich miast nie jest, ale w Polsce sobie radzi.
Największy problem warszawy to jej brzydota i brak spójności architektonicznej, a największy plus to oferta kulturalna.

A w topce #!$%@? miast dałbym Starachowice.
@bylem_zielonko: faktycznie miasto jak każde inne wojewódzkie, Lublin ma taką samą ofertę kulturalną, łódź gastronomiczna, a Poznań tyle samo stacji metra xD
@paul43: najlepiej rozbudowana sieć komunikacyjna, najlepsza oferta gastro, oraz największa liczba ludzi która musi robić zakupy powoduje największa liczbę ludzi z bardzo niskimi stawkami którzy zaniżają średnią
@Deska_o0: miałem na myśli duże wojewódzkie miasta. Poznań nie ma metra i co z tego? Spacerując po Poznaniu nie czułem się jakoś diametralnie inaczej niż w Warszawie. Jedyna różnica to więcej wieżowców i powierzchnia miasta, a reszta dla mnie jest taka sama w każdym większym Polskim mieście xD
@Deska_o0: Wrocławskie tramwaje i torowiska są najlepsze w całej Polsce, nie wiem do czego pijesz (XDDD). Ale serio dla mnie to za mało, żeby stwierdzić, że miasto jest super, bo jest metro. Owszem fajnie jak jest, ale ja i tak nie jeżdżę komunikacją miejską xD
@erkav: tej wielkości tylko w Berlinie i to krótko ¯_(ツ)_/¯ A co jest nie tak z Warszawą i w porównaniu do jakich stolic, jeżeli mówimy o jakości życia codziennego? Mówię o komunikacji/ofercie kulturalnej/edukacyjnej/gastronomicznej przede wszystkim. Poza tym sporo pozwiedzałem i nie uważam, żeby Warszawa miała się czego wstydzić + jest bezpieczniej niż w aglomeracjach na Zachodzie.

Kwestii związanych z zatrudnieniem nie rozważamy teraz.

ale pewnie również w Europie (jeżeli masz sensowne zarobki).


@geuze: no to trochę cię ponosi, jak ma się sensowne zarobki to wszędzie jest dobrze ale Warszawa to będzie raczej średniak, mocny, ale średniak

Z głowy to choćby Amsterdam będzie lepszy chyba pod każdym względem oprócz pogody. Pewnie reszta Skandynawii też nie odstaje a jeszcze Zurych, Frankfurt, Monachium, Wiedeń, kupa zajebistych miast gdzie - jeżeli masz sensowne zarobki - żyje się super
no to trochę cię ponosi, jak ma się sensowne zarobki to wszędzie jest dobrze ale warszawa to będzie raczej średniak, mocny, ale średniak


@gatineau: może tak ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z głowy to choćby Amsterdam będzie lepszy chyba pod każdym względem oprócz pogody


@gatineau: bywam w Amsterdamie czasem kilka razy w roku i zdecydowanie wolę Warszawę. W Holandii uderzałbym już prędzej w Utrecht czy Rotterdam.
piekny ból dupy wywołuje dobrobyt stolicy


@Deska_o0: pomijając to, że korporacion to czołowy baiciarz, to od kiedy dobrobyt to jest główny czynnik w ocenie miasta? Warszawa to pierd przy dobrobycie Londynu, a w życiu bym się tam nie przeniósł.

Ból dupy to wy macie skoro na każde niepozytywne słowo o Warszawie tak reagujecie.
@Pedroo: Z większych miast w jakich mieszkałem, to szczecin i Wawa.
W łodzi nie miałem okazji, ale straszne paskudne wrażenie na mnie łódź zrobiła.
Całe centrum rozwalone w budowie przy dworcu, jedyna zrobiona głowna ulica piotrkowska, a cała reszta jakbym się w czasie do lat 90 cofnął. Masakra. W dodatku drożyzna :)
Zdziwiła mnie za to ilość kolorowych w łodzi.
Także... reasumując nie chciałbym tam mieszkać ^^,
Polecam za to szczecin.
@geuze: a to już kwestia gustu w takim razie

Ale też wrażenie z Amsterdamu traci przez turystów ale na szczęście wszyscy są w jednym regionie. Zupełnie co innego tam mieszkać a co innego przyjechać na dzień. Takiej jakości komunikacji wszelakiej (rowery, metro czy auto) nie ma nigdzie. Można mieszkać 25km od centrum a dojeżdżać w 30 minut przy użyciu combo rower-pociąg-rower. Bajka. A że rowery i pociągi są świetne to i