Wpis z mikrobloga

@DragRacer: Wydaje mi się, że gość porusza dwa różne wątki. Ok, gej nie namawia cię do bycia gejem. Ale zestawianie to z tym że katolicy próbują narzucić ci religię. To tak jakby samo sugerowanie że bycie gejem jest jakąś wiarą niż orientacją. Ot takie przemyślenie. Lepiej by było gdyby gość napisał, że katolicy próbują indoktrynować geja do przestania bycia gejem. ¯\_(ツ)_/¯
ludzie glosza ewangelie


@tomislawniepelka: Chrzest i komunia - zmuszanie nieletnich do brania udziału w rytuałach religijnych. Dzielenie się danymi z parafiami, nad którymi jest zerowy nadzór (RODO). Religia w szkołach, która nie powinna mieć miejsca. W dodatku jest finansowana z publicznych pieniędzy.

Głoszenie ewangelii jest ok - bez ingerencji w moje zycie i pieniądze, zwłaszcza jak jestem nieletni i nie mogę podjąć świadomej decyzji.
@Phyrexia: Bo te indoktrynowane dzieci wychowują się kraju kultury łacińskiej który jest silnie związany z kościołem katolickim. To tak jakby pytać czemu dzieci uczą się cyfr arabskich. Taki kraj Ci wylosowało i tyle. Poza tym nikt nie zmusza dzieci do brania udziału w takich lekcjach - ich rodzice o tym decydują.
@tomislawniepelka: Dziecko jest własnością rodziców, chyba że chodzi o aborcję, wtedy jest osobą z własnymi prawami. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uważam, że dzieci do lat 13 nie powinny brać udziału w jakichkolwiek obrządkach religijnych, dopóki nie wyrażą same tym zainteresowania i zgody. I byłoby to na plus dla Wiary oraz Wspólnoty - czy bardziej wartościowy byłby uczeń Jezusa, któremu rodzice wpajali Jedyną Słuszną Religię od urodzenia, czy