Wpis z mikrobloga

Dzierżawa gruntu pod instalację fotowoltaiczną.
Płacą 10 do 15 tys. Za hektar dzierżawy na rok.
Umowa jest na około 25 lat.
Jakie pułapki czyhają w umowach?
Dlaczego sami nie kupią pola zwróci się im po kilku latach?
Korzystał ktoś? Czy chcą rolnika zrobić w ciula?

#inwestycje #energetyka #rolnictwo #zarabianie
#inwestowanie #fotowoltaika

https://m-q.eu/grunty.html

https://sitarsky.pl/dzierzawa-gruntow-pod-farmy-fotowoltaiczne/
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SuwerenyPL: nie kopią gdyż nie są rolnikami, pis wprowadził przecież zajebiste prawo dotyczące sprzedaży ziemi rolnej, może ją kupić jedynie polski rolnik :)
  • Odpowiedz
@SuwerenyPL: to jest bardzo dobry interes, ale trzeba się poradzić prawnika przed sporządzeniem umowy, żeby utylizacja leżała w ich gestii jeszcze przed zakończeniem umowy, plus niech płacą tę kwotę od razu po podpisaniu umowy a nie po postawieniu całej instalacji na działce, bo czasem schodzi się kilka lat, ewentualnie niech zobowiążą się do spłacenia czasu czekania na zyski. Najlepiej ustalić jedną kwotę najmu a nie zależną od tego ile oni
  • Odpowiedz
@Dru_Gru:
Musi być dłużej niż 10 lat bo nie opłaca im się montować tego.
Oni utylizują tylko czy w ostatnim roku czesem spółka nir zniknie tego się nie wie.
Teren jest czyste pole.
  • Odpowiedz
Dlaczego sami nie kupią pola zwróci się im po kilku latach?


@SuwerenyPL: bo sie zajmuja panelami. Gdyby kupowali pole i panele to by zalozyli duzo mnie farm. Pieniadze by sie szybciej skonczyly. A na calosc sa dotacje, wiec trzeba kuc poki gorace.

Czyli zakladac jak najwiecej farm paneli, a jak widzisz pole sie zwraca dopiero po kilku latach.
Czyli na dzis lepiej jest wydzierzawic, brac dotacje i zakladac farmy.
  • Odpowiedz
@SuwerenyPL: Ja właśnie myślę żeby w to iść. Ze dwa hektary bym wydzierżawił, z czego hektar takiego kamienia, że i tak nic tam nie rośnie. Linia ŚN przechodzi nad działką, trafo na sąsiedniej działce. Z tego co słyszałem trzeba mieć też pozwolenie od gminy, a u mnie jest tak że dają te pozwolenia na ziemie klasy czwartej lub niższej.

Tylko nie wiem jednego najważniejszego: kto utrzymuje teren gdy już te
  • Odpowiedz