Wpis z mikrobloga

@Ishino: Ja pracuję w Norwegii jako programista dopiero od maja, tak że nie mam rozeznania w rynku, ale mogę powiedzieć, że trzeba rozróżnić dwa światy: Oslo i resztę kraju. Więcej zarobisz w stolicy, ale droższy będzie wynajem czy niektóre usługi. Tak że coś za coś.
praca z polecenia czy finn.no?


@Emulsja: Ani jedno, ani drugie. Na LinkedInie zaznaczyłem, że szukam pracy. Odezwała się rekruterka z Wielkiej Brytanii i pomogła mi znaleźć pracę w Norwegii.

a mógłbyś dać konkretne porównanie do zarobków w Polsce z około 2 lata doświadczenia?


@Ishino: Nie wiem, ile zarabia się tutaj, gdy ma się dwa lata doświadczenia. Ja mam prawie 6 i zarobki, licząc netto i po przeliczeniu na złotówki, wzrosły
@Ishino: Pierwsza umowa w Norwegii, Fullstack developer z obowiązkami TL w Oslo, 700000 NOK/rok brutto + mieszkanie. Pracuję na ichniejszej UoP. Na kontraktach można wyrwać około 1000 NOK/godzinę. Znajomość norweskiego bardzo pomaga i śmiem twierdzić, że jest ważniejsza niż umiejętności techniczne.
siema :)
Programista średnio zarabia w Norwegii 600 000 - 800 000 NOK. Od tego trzeba odprowadzić podatek - w zależności od formalności i progu jest to 25 - 50%
I w sumie zauważam, że ciężko przekroczyć te widełki. Programiści mają dość ujednoliconą pensję i w mojej opinii wpływ na jej wysokość ma wielkość miasta (poza umiejętnościami technicznymi i doświadczeniem).