Wpis z mikrobloga

Jestem na kierunku technik logistyk, od września będzie to właściwie mój drugi rok na tym kierunku
Po skończeniu technikum planuję gdzieś zawinąć się do innego miasta i rozpocząć pracę jako magazynier w jakimś magazynie czy w centrum dystrybucyjnym. Po przepracowaniu myślę 2 lat w magazynie chciałbym się wyszkolić na spedytora. Oglądałem kilka filmów na temat yego zawodu i wydaje się to dość skomplikowane, przybajmniej dla takiego jeszcze laika. Chciałem was spytać co sądzicie o tym zawodzie i czy zaczynanie jako magazynier na sam początek to dobra opcja czy może lepiej od razu iść na spedycję?
Zastanawiałem się też nad studiami, bo jednak studiować bym chciał, chociażby zaocznie, bo chciałbym też pracować. Myślicie, że dałoby się wplątać w to wszystko jeszcze studia?
#nauka #transport #spedycja #logistyka #praca #studia
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xWiteQx: nie potrzebujesz studiów żeby zostać spedytorem. rzekłbym nawet, że nie nauczysz się tam niczego związanego z faktycznie wykonywaną pracą.
  • Odpowiedz
@xWiteQx: ucz się języków to najbardziej przyda Ci się w przyszłej pracy i pozwoli być bardzo konkurencyjny na rynku. Język angielski bierz za podstawę, inne wg uznania.
  • Odpowiedz
@xWiteQx:

O studiach dziennych możesz raczej zapomnieć, a jeśli to miałyby być studia związane z logistyką, to też lepiej sobie odpuścić dzienne. Licencjat to w większości powtórka z technikum, więc lepiej już zrobić zaocznie.

Ogółem studia nie są Ci potrzebne do pracy na magazynie czy w spedycji. Wiem, bo sam pracuję jako spedytor po technikum logistycznym i szczerze, niewiele rzeczy ze szkoły naprawdę mi się przydało. ; ) Wszystkiego i
  • Odpowiedz
@MRacheron: No właśmie ja lubię coś takiego. Siedzisz wybierasz gościom ładunek i firmy, masz w miare szerokie pole manewru bo możesz po różnych krajach i miastach ich wysyłać, oczywiścir tak żeby to miało ręce i nogi wszystko, no ale jednak jest co robić i jak dla mnie przyjemna sprawa
  • Odpowiedz
@xWiteQx: xD to nie tak wygląda. Czatujesz na gieldzie az wpadnie ladunek na twoje auto, a wraz z toba dziesiątki konkurentow. Na magazyn mozesz isc na pol roku zeby sie nauczyc jak to wyglada od podszewki, studia przydadza sie aby dostac awans po kilku latach. Do pracy spedytora nie potrzebne jest zadne wyksztalcenie. Najwazniejsze atuty to znajomosc jezykow, obrotnosc, bezposredniosc, operatywnosc, umiejetnosci sprzedazowe, przewidywanie, planowanie.
  • Odpowiedz
@MRacheron: Dlatego też korzystam z kilku różnych źródeł a nie patrzę tylko na jedną stronę z informacjami
Jeśli chodzi o języki, to angielski ma 5 aczkolwiek stwierdzam że muszę podrasować słownictwo bo często jak coś piszę to nie zmam niektórych słów i w translator trzdba wchodzić
Ale ogarniam w mowie i w pisowni w miarę podobnie
Jeśli chodzi o niemiecki to też słówka na wyższy lvl by się przydały, ale
  • Odpowiedz
@mskojon: No ja wiem, że konkurencja jest spora i trzeba szybko się komunikować z ludźmi którzy oferują zlecenia bo nawet po kilku sekundach tego ładunku i zlecenia może już nie być.
Co do magazynu to nie wiem czy nie opłaca się bardziej na rok niż pół roku w sumie
  • Odpowiedz
@xWiteQx: jak chcesz mieć symulacje na żywo to zapraszam na praktyki. Zapewne wyobrażasz to sobie zupełnie inaczej niż wygląda w rzeczywistości, tak sądzę po Twoich postach.
@MRacheron: więcej użerania się z januszexami niż logistyki w tej robocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xWiteQx: w tym momencie studia żeby miały sens to musi być jakaś prestiżowa uczelnia i musisz skończyć w top 10% i na to patrzą duże firmy. Łap staże, kursy i szkolenia. W każdym innym przypadku możesz sobie tym papierkiem 4 litery podetrzeć. Na 95% I tak nie będziesz się zajmował tym co studiujesz więc celuj wyłącznie w kierunki inżynierskie bo to da Ci solidną podstawę wiedzy na przyszłość. Spedytor to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cruxx: trochę przesadziłeś z tym podcieraniem. Faktycznie większością można, ale jakiegoś ciekawego kierunku inżynieryjnego nie trzeba studiować ani na prestiżowej uczelni ani być w top 10%. Inż. otwiera wiele furtek w firmach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MRacheron: Jeżeli studiujesz na jakiejś rozsądnej uczelni to sam inżynier to już faktycznie coś ale prawda jest taka że spedytor jest tyle wart ile ma kontaktów w komórce i jak duże ma jaja i tak dotyczy to również kobiet.
  • Odpowiedz