Wpis z mikrobloga

Słuchajcie Mirki i Mirabelki, widzę że pojawia się mnóstwo pytań o progi na AGH, więc chciałbym zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu, aby był łatwy dostęp do tego (może komuś to pomoże przy kolejnej turze).

Wszystkie informacje zbieram tutaj, więc jeśli macie jakieś dane o progach (lub zakwalifikowaliście się / nie zakwalifikowaliście się z jakąś ilością punktów) - piszcie w komentarzach. Będę na bieżąco uzupełniał arkusz.
Progi AGH
#agh
  • 51
@esteraaaaaaa: Ja bym w to szedł, jako że Informatyka to pojęcie strasznie ogólne, ale dzięki niej dopiero dowiesz się który jej dział najbardziej cię kręci. Bo tutaj od razu już jej konkretny dział. Po informatyce możesz zostać spec. ds. cyberbezpieczeństwa, ale za to po cyber nie zostaniesz informatykiem tak ogólnie mówiąc bo będziesz znała 1 jej dział tak jakby. Zawsze możesz pójść na cyber dopiero na magisterce. Moja rada jest taka,
@Tomek_MVP: W sumie samo cyberbezpieczeństwo też jest szeroki i po tcs czy mimuw też można w to brnąć, zwłaszcza jeśli interesuje cię np. inżynieria wsteczna. Na tym kierunku na agh jest w sumie kilka przedmiotów, które nie dla każdego będą ciekawe nawet jeśli planuje przyszłość w security.
@Jakub2k1: No jest szansa, że się utrzyma, ale ogólnie obstawiam progi iet czy tcs dostania się na 1 pkt z matury rozszerzonej mniej niż rok temu. Stąd właśnie 964 infa iet, 952-956 cyberbezpieczenstwo i obstawiam próg 94 dla tcs. Kieruje się w sumie głównie centylami.
@Jakub2k1: Też oceniam że spadnie, tak jak mówi @Xenox40 bo to tylko 2% z PR, tylko że jest jak zawsze dużo kandydatów, 1200 ponad było, i lista rezerwowa to lista mająca kilkaset osób z podobnymi wynikami, i głównie ten problem dotyczy infy, bo na inne kierunki rezerwowi to o wiele mniejsza liczba osób. Poczytajcie https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kierunki-informatyczne-najpopularniejsze-w-rekrutacji-na-Politechnike-Krakowska-i-AGH-7947488.html
@Fydiasz: hej, skąd masz te progi? syn ma 964 a nie został zakwalifikowany na informatykę ani na Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji (napisałeś próg 920), ani na Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (napisałeś próg 900).
@jarstr: Na dole są roczniki. ;) W 2018 roku sam zaczynałem studia i denerwowało mnie, że nigdzie nie można znaleźć wszystkich danych. Więc przekopywalem się przez niezliczone posty na Wykopie i różnych grupach FB i zbierałem to w jedno miejsce. Wysyłałem też maile do Wydziałowych Komisji z pytaniami o progi i co było pewne, to wpisywałem. Kolejne lata (w tym ten), to już przyzwyczajenie i chęć pomocy pierwszorocznym, bo zawsze jest
@Fydiasz: 728 pkt wystarczyło na inżynierie Obliczeniową, fizykę techniczną oraz inżynierie mechatroniczną po ang jak coś =) jakbyś dał link do tego Discorda to bym był wdzięczny chyba że to tylko dla tego waszego kierunku =)