Wpis z mikrobloga

Słuchajcie Mirki i Mirabelki, widzę że pojawia się mnóstwo pytań o progi na AGH, więc chciałbym zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu, aby był łatwy dostęp do tego (może komuś to pomoże przy kolejnej turze).

Wszystkie informacje zbieram tutaj, więc jeśli macie jakieś dane o progach (lub zakwalifikowaliście się / nie zakwalifikowaliście się z jakąś ilością punktów) - piszcie w komentarzach. Będę na bieżąco uzupełniał arkusz.
Progi AGH
#agh
  • 51
@Fydiasz: 928 nie wystarczyło na Informatykę i Ekonometrię oraz na Inż i analizę danych.
Tylko na Inżynierię obliczeniową stykło..
Startować w II turze na Info i Ekonom??? jak myślicie..
@Hahahana: IiE ma próg: 928<x<932
Myślę, że warto próbować, zwłaszcza, że jak raz zapłaciłaś za ten kierunek, możesz brać udział w kolejnych turach (w systemie rekrutacji chyba trzeba kliknąć jeden przycisk).
@Ver0s: Jeden z najbardziej pewnych (sam studiuję, więc mam dobry kontakt z osobami, które teraz się rekrutują). Planuję napisać do wydziału i powinienem dostać oficjalne progi niedługo. ;)
@Hahahana: Tak, jeśli dostaniesz się na oba kierunki, to wpisujesz się na jeden, a drugi po prostu "zostawiasz". Jedna kwestia - każda tura jest jakby "zamkniętą rekrutacją" tzn. lista osób, które mogą złożyć wpis jest ustalana na nowo. Z tego co wiem, nie możesz np. w 3 turze przyjść i poprosić o wpis, bo dostałaś się w turze pierwszej. Musisz znowu wziąć udział w "rekrutacji tury trzeciej".
@Fydiasz: A jak myślisz, czy w ogóle będzie 2 tura na ten kierunek i czy ten próg spadnie choć trochę? Bo jak patrzyłem to w tamtym roku spadł tylko o marne 4 pkt, co w sumie nawet by mnie satysfakcjonowało ze względu na moje 940pkt.
@Ver0s: W zeszłym roku była druga tura i myślę, że w tym również będzie. Mam info od znajomego "wujka szwagra jego pociotka", że w tym roku duża część osób, które świetnie napisała maturę, zapisywała się na 4-5 najbardziej obleganych kierunków (w tym IS), więc trochę miejsc powinno się zwolnić. Progi bardzo nie spadną, bo kandydatów na IS było pewnie ponad 400, ale te kilka punktów powinno.

Za kolejną turę rekrutacji nic
@Fydiasz: Dzięki wielkie za info, zapisałem się już na drugą turę i jestem bardzo pozytywnej myśli bo wystarczy mi dosłownie parę pkt w dół na progu żeby się dostać. Moją alternatywą jest EPI na UJ ale jednak chciałem bardziej właśnie na infe społeczną i bardzo mi na tym zależy więc dlatego tak dopytuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)