Wpis z mikrobloga

@reddin Zawsze się zatrzymuję. Zdarzyła mi się sytuacja, kiedy ciężarówka z budowy przejechała na moim zielonym. Gdybym weszła na przejście, zostałaby ze mnie mokra plama. Dla mnie życie jest ważniejsze od udowodnienia, że mam prawo przechodzić, bo się zielone świeci. Ale wracając do sedna - odpowiedz wprost na moje pytanie - ważniejsze życie czy racja?
@unclefucker:
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu

W sumie to wystarczy jako podstawa w każdym z tych przypadków, gdyż wystąpiło utrudnienie w ruchu podczas wyprzedzania. Tak rowerzysty jak i jadących z przeciwnej strony.
Przepis mówi o odległości minimalnie metra aczkolwiek wyprzedzając twoim żądaniem jest zrobić to bezkolizyjnie i nie możesz wciskać się
@AbaddonLincoln: chociażby kadr z ciężarówką gość wymija wyimaginowane dziury żeby za chwilę po dokładniej takiej samej nawierzchni jechać normalnie.


@unclefucker: Dalej nie potrafisz zrozumieć, że z jego perspektywy ta wyimaginowana dziura mogła wyglądać inaczej niż u piwniczaka, który analizował klatę z filmu przez 15 minut. Wykonał prawidłowy manewr, gdyby smrodziarz wykonał prawidłowo manewr wyprzedzania to nie byłoby problemów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@reddin:

Art. 16 4

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

Twoja interpretacja tego przepisu oznaczałaby, że nie da się wyprzedzać, bo na sąsiedni pas musiałbyś się teleportować. Inaczej nie miałbyś jak się na nim znaleźć, bo zmieniając pas, zajmujesz przez chwilę dwa.

Na szczęście, przepisów nie interpretuje się po twojemu i wyróżnia się
@markyslim: Po co ryzykować, lepiej pojechać tak jak jadą samochody, co widać, bo widać ślady kół.


@reddin: Szkoda tylko, że ten koleś na filmie NIE JEDZIE tak jak jadą samochody, tylko dokładnie środkiem pasa. Ta stopklatka którą wkleiłeś doskonale to pokazuje. Ja wiem, że cyklistom jest trudno pewne fakty zrozumieć, ale ciemny pas widoczny na jezdni centralnie przed nagrywającym to fragment asfaltu, który nie jest rozjeżdżony, czyli obszar na
może jeszcze bardziej środkiem jedź co? Bo przecież masz drogi rower i Ci wolno nie?


@washingtonbullet: To nie mój film ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Art. 16 4
Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.
no i w momencie wyprzedzania przez ciężarowy typ jedzie praktycznie środkiem pasa. Sam się prosi o niebezpieczną sytuację.


@washingtonbullet: Bo omija dziurę ¯\_(ツ)_/¯

Nie było by zagrożenia jak by cieżarowiec zmienił pas zgodnie z art 16 p 4
Już się argumenty skończyły?


@reddin: No przecież ty masz własną, niepowtarzalną interpretację na wszystko.

Np. z dupy wyciągnięty pomysł, że podczas wyprzedzania trzeba zmienić pas. What??? Skąd ten #!$%@? pomysł?
Albo np. z dupy pomysł, że można sobie zajmować środek pasa jak się jedzie rowerem.
Albo np. kłamstwo, że przepis o ułatwieniu wyprzedzania jest uchylony.

Łżesz i manipulujesz jak najgorsza gnida.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@reddin:

No to wszystko gra.


Nie. Będąc wyprzedzanym ma się przytulić do prawej strony i umożliwić ten manewr, a nie odbijać w lewo tak jak to robi na filmie.
Ja umożliwiam wyprzedzanie puszkom, to naprawdę nie boli.
@concord_lexington
Dużo jeżdżę autem i dużo jeżdżę rowerem. Staram się nie wjeżdżać w ogóle na drogi gdzie dozwolona prędkość wynosi ponad 50km/h. Właśnie ze względu na takie sytuacje jak powyżej i podejście użytkowników dróg do rowerzystów.

Kilka faktów:
1. Rowerzysta to pełnoprawny użytkownik drogi ma prawo korzystać z pasa ruchu tak samo jak samochód.
2. Na skraju jezdni często jest dziura na dziurze albo takie koleiny że po prostu nie da się
@AbaddonLincoln: a czyli wrzuciłeś coś z dupy i teraz ci szkoda czasu? Pomoge ci: 31) ,,pojazd" - środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszynę lub urządzenie do tego przystosowane; 47) ,,rower" - pojazd jednośladowy lub wielośladowy poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; gdzie tu jest cokolwiek o pasach ruchu?
@mayek: na tym filmiku kierowca wyprzedził przed przejściem dla pieszych i później na przejściu, do tego jeszcze chyba w obrębie skrzyżowania. Nie zmienia to faktu, że tego pedalarza nie trawię. Stanie mu się kiedyś krzywda, czego mu w żadnym razie nie życzę.