Wpis z mikrobloga

Gorzej jak jedzie kolumna takich pajaców na rowerkach i ciężko ich wziąć lewym na milimetry, zawsze wtedy włączam Mozarta bo pasuje do jazdy 20 km/h za bandą dzbanów tamujących ruch.


@imargam_2137: Najgorzej jak motodzbany jadą w jednej, wielkiej, nieprzepisowej kolumnie i blokują ruch. Wiesz ile pojazdów może być maksymalnie w kolumnie i jaki powinien być między kolumnami odstęp? Dlaczego kierowcy zawsze łamią ten przepis? W dodatku dlaczego kierowcy nie jadą gęsiego
źródło: comment_1597913106IiCQxLVsGBvsO5WuW7HB2B.jpg
a co Ty tam zaznaczasz? Chciałeś kadr, że jedzie środkiem pasa ruchu to masz taki kadr. Nie wiem co tam za szlaczki ja czerwono wstawiasz i zarzucasz mi jakąś manipulację.


@markyslim: Nie jedzie środkiem, tylko możliwie blisko prawej krawędzi, bliżej nie może, bo nawierzchnia nie pozwala. ¯\_(ツ)_/¯
@reddin Ty jesteś normalny? Wpierdziela się pod ciężarówkę, która rozpoczyna manewr wyprzedzania, bo ma jakąś nierówność na drodze. Człowieku jakbym tak samochodem wszystkie dziury omijał to już bym dawno nie żył. Jak widzę dziurę i chce ją minąć to najpierw patrzę w lusterka czy ktoś mnie właśnie nie zaczął wyprzedzać.
Ty jesteś normalny?


Jak najbardziej, bardziej od ciebie nawet.

Wpierdziela się pod ciężarówkę, która rozpoczyna manewr wyprzedzania, bo ma jakąś nierówność na drodze.


Art 16 p 4 ciężarówka powinna zmienić pas a nie zajmować dwa pasy.

Człowieku jakbym tak samochodem wszystkie dziury omijał to już bym dawno nie żył. Jak widzę dziurę i chce ją minąć to najpierw patrzę w lusterka czy ktoś mnie właśnie nie zaczął wyprzedzać.


@markyslim: I mieścisz
@reddin: Odwołam się do fragmentu z ciężarówką. Czy rowerzysta nie powinien zachować ostrożności na drodze? W momencie gdy ciężarówka rozpoczyna manewr wyprzedzania rowerzysta wyraźnie zjeżdża w kierunku środka drogi, zmniejszając dystans między nim a pojazdem. Kierowca ciężarówki ma przewidzieć zachowanie rowerzysty? Wypatrywać dziur w drodze i zgadywać którą rowerzysta ominie? A może nie wyprzedzać w ogóle?
Krew się we mnie gotuję jak widzę takie święte krowy.
Odwołam się do fragmentu z ciężarówką. Czy rowerzysta nie powinien zachować ostrożności na drodze?


No zachował, nie wpadł w dziurę na jezdni który powinna być wyłączona z ruchu.

W momencie gdy ciężarówka rozpoczyna manewr wyprzedzania rowerzysta wyraźnie zjeżdża w kierunku środka drogi, zmniejszając dystans między nim a pojazdem.


Art 16 p 4 kierowca ciężarówki powinien zmienić pas.

Kierowca ciężarówki ma przewidzieć zachowanie rowerzysty? Wypatrywać dziur w drodze i zgadywać którą rowerzysta ominie?
powiedz mi jeszcze jak ten rowerzysta może zobaczyć, że ktoś za nom rozpoczyna manewr wyprzedzania:


@markyslim: Uwaga podaję tajny sposób, odwrócić głowę. Szukaj dalej jak się doczepić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
na tym filmie


@reddin: Nie udawaj idioty, bo chyba nim nie jesteś.
Pisałem wyraźnie, że mówię o innym filmiku tego rowerzysty.
Akcja od 15 sekundy. BTW co takiego jest na tym filmie, że zasłużył na umieszczenie w sieci?
@reddin: gdzie mu tam niby nawierzchnia nie pozwala jechać przy prawej krawędzi na tym kadrze? Jeżeli ta śmieszna nierówność to wybacz ale niech spada na tor tam bedzie miał idealną nawierzchnię a ty po raz kolejny nie będziesz się musiał błaźnić.
@reddin kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu przejeżdżać z lewej strony wyprzedzanego pojazdu.
W razie wyprzedzania pojazdu jednośladowego lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 metr.
Kierujący pojazdem wyprzedzanym bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo i - w razie potrzeby - zatrzymać się w celu ułatwienia wyprzedzania.

Tak stanowią przepisy. Kłamiesz pisząc, że musi w trakcie wyprzedzania zmienić pas.
Kierujący pojazdem wyprzedzanym bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo i - w razie potrzeby - zatrzymać się w celu ułatwienia wyprzedzania.


@markyslim: Ten przepis jest uchylony misiaczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli łamać przepisy wolno, ale tylko rowerzystom?


@mayek: Nikomu nie wolno ale na cmentarzach leży wielu, którzy jechali zgodnie z przepisami. Nie będę ryzykował swojego zdrowia i życia na niektórych trudnych odcinkach mając świadomość, że nie mam szans z samochodem.

Postaraj się chociaż trochę być obiektywnym.


@mayek: I vice versa.
tak zgodnie z przepisami a nie tworząc własne i wmawiając sobie, że mała nierówność asfaltu to dziura. Ha tfu.


@unclefucker: Wszystkie argumenty ci wytrąciłem, to teraz starasz się z dziury zrobić nie dziurę. Jesteś żałosny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@reddin: kolejny raz przewija mi się gdzieś twój post i z pelnym przekonaniem mogę wywnioskować ze jesteś chory na głowę. Narracja w twoich postach jest identyczna jak w przypadku skrajnych lewaków albo prawakow, widzisz tylko jedna stronę medalu czyli złych kierowców jednocześnie robiąc maksymalne wyparcie w kwestiach złych rowerzystów jakby takowi nie istnieli. Ogarnij się albo idź leczyć pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tak, obowiązek zatrzymania jest uchylony ale nadal jest obowiązany zjechać jak najbardziej w prawo. I nie ma tam słowa: "możliwie" - Prawo o ruchu drogowym, Stan prawny na dzień 20.08.2020, Dz.U.2020.0.110 t.j.


@markyslim: O HUI ale fikołek XD

Art. 16 4

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.
co prawda zabolała?


@unclefucker: Prawda jest po mojej stronie, więc dlaczego?

Art. 16 4
Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.
@reddin manewr wyprzedzania nie jest zajmowaniem więcej niż jednego pasa. Zawsze wykonując ten manewr w pewnym momencie jesteś na dwóch pasach ruchu. Przepis, który cytujesz odnosi się do poruszania się po drodze. Poczytaj przepisy regulujące wykonywanie manewrów.
To żeś teraz Ty fikołek odwalił, ja nie mogę ()