Wpis z mikrobloga

Polska kuchnia jest żenująca. Za każdym razem, gdy słyszę, jak jakiś spierdox twierdzi, że hurr nie ma nic lepszego niż rosołek i kotlecik durr, to prukam.
W polskiej kuchni jedyne, czym jako tako można się pochwalić, to ŚLĄSKI żur. Bo to faktycznie dziwaczna, nieoczywista dla innych kultur zupa. Ale wszystkie inne "delikatesy"?
Kotlet w panierce, obrane #!$%@? ziemniaki z wody, jakaś najbardziej podstawowa sałatka czy surówka. Żenada.
Rosół to #!$%@? woda z tłuszczem z kury. Buliony są w każdej kuchni, porównajcie sobie polacki rosół do np. ramenu. Przecież to jest jak porównanie poloneza z lambo.
A najbardziej zawsze zdycham od posyrwania się nad pierogami. Ja #!$%@?. Uuuu polskie pierogi, takie najlepsze. Nie dość, że nazywają się RUSKIE, to jeszcze dosłownie KAŻDE inne pierogi są lepsze od polackich: wietnamskie, chińskie, gruzińskie - #!$%@? spróbujcie chinkali. To są pierogi.
No i przyprawy - ja #!$%@?ę. W kuchni śródziemnomorskiej czy azjatyckiej mamy różne ziółka, ciekawe mieszanki, zabawy mieszankami smaków słodkich i kwaśnych, ostrych. W polackiej kuchni jest #!$%@? sól, pieprz i kucharek.
#!$%@?ę polską kuchnią, gardzę, tfu.

#kuchnia #gotowanie #oswiadczenie #heheszki
Abaddon84 - Polska kuchnia jest żenująca. Za każdym razem, gdy słyszę, jak jakiś spie...

źródło: comment_1597690312VcyaI2ijxEFiyEEainy6Oy.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
@Abaddon84: Nie będę Ci pisać, że jesteś dzbanem. Jesteś ignorantem.
@ryba_twojej_mieczty: I mądrze mówisz. Nieznajomość tego, co mamy. Dodatkowo nieznajomość historii jedzenia. Z zup zapomniałeś o czerninie! Co do samego drobiu warto pochylić się nad gęsiną. Dobrze zrobiona gęś przyćmi nie jedno "wykwintne" danie kuchni śródziemnomorskiej, zwłaszcza włoskiej. Jeżeli chodzi o ryby, to tak jak już napisałeś, jesiotr. Dodatkowo sandacz, szczupak czy lin. Z tym, że nie wrzucone na patelkę
  • Odpowiedz
@Abaddon84: Ale Cię tu zjedli... przecież to jest wszystko prawda, Makłowicz nawet wyśmiewa tę "polską kuchnię narodową", która narodziła się na stołówkach we wczesnym PRLu, bo "chłop miał mieć siłe, żeby robić". Jakieś fasolki po bretońsku xD czy inne ryby po grecku xDDDDDDDD A tutaj na wykop wrzucisz kotleta z zimniokami i wszyscy "mmm nadobiad ale bym zjad".
Jeśli @Tyrande: 100 % racji
@maad: Pierogi przyszły do nas z
  • Odpowiedz
  • 0
Dla OPa kuchnia polska jest zła bo dania są gotowane albo smażone a najlepszy jest tatar. XD
  • Odpowiedz
@Abaddon84: @janusz_p0lak:

Generalnie się z tobą zgadzam, ale jest wg mnie jedno danie, które miażdży system i poleciłbym każdemu z całego świata.

Wigilijne pierogi z kapustą i grzybami i do tego barszcz czerwony.

Tam masz wszystko czego chcesz, wygląd, oryginalność, smak. Prostota i efektowność.


Popieram, pierogi z grzybami i kapustą oraz grzybowa (u innych barszcz) to na pewno hit polskiej kuchni. Poza tym również kiszonki, bigos, chłodnik i mizeria, niektóre
  • Odpowiedz
@marcinmosakowski A jakże! Czernina mi umknęła, a powinna być wymieniona na pierwszym miejscu, bo jest to rzeczywiście unikat. A z rybich ciekawostek, to daniem regionalnym Warmii są kotlety z ikry szczupaka. Z kolei karp nawet nie jest polską rybą, sprowadzono go do naszego kraju w średniowieczu. Nie pierwszy raz najgłośniej krzyczą ci, którzy mają najmniejsze pojęcie o tym, o czym mówią. Kuchnia polska jest zaskakująco bogata w smaki.
  • Odpowiedz
@Abaddon84: OPa całe życie karmiła na wyjebce matka byle taniej i prościej, z wiekiem być może odwiedził parę miejsc (prędzej po prostu pooglądał przepisy na YT) i teraz wielki krytyk kulinarny xD Rosół to woda z tłuszczem, nie to co ramen czyli woda z tłuszczem + sos sojowy xD
  • Odpowiedz
@Kurama: Dziczyźnie z truflami xD Sandacz. Stary, ale ja nie mówię o rarytasach, których nikt w Polsce nie jada, bo albo go nie stać, albo zbyt luksusowe. Ja mówię o powszechnej polskiej kuchni, która jest broniona przez akolitów mizerii i jajka na twardo

@justkilling no to dawaj coś dobrego w Krakowie, chętnie spróbuję dobrej polskiej kuchni

@zasadzka01 Nie denerwuj się, chciałem trochę pogównoburzyć, a to dobry temat do tego, jak widać.
  • Odpowiedz
@Elaviart: @Nerlo @demolishionwoman @outline @wolnynajmita @mario1979 @flowerytaste zbieram was razem, bo każdy z was coś #!$%@?ł w stylu "hehe chyba twoja stara ci źle gotowała" albo "#!$%@? wiesz o gotowaniu" i inne pierdy sugerujące, że zaznajomiłem się po prostu ze złymi wydaniami polskiej kuchni

Dealujcie z tym, że krytyka wobec powszechnej polskiej kuchni nie musi oznaczać, że nie jadłem polskich cudawianek. Rzecz w tym, że nikt w Polsce nie je polskich
  • Odpowiedz
@Abaddon84: A w którym kraju na co dzień je się coś innego niż proste potrawy? Myślałeś, że to co dostajesz w restauracji jest tym co mieszkaniec danego kraju je na co dzień po robocie? xD
  • Odpowiedz
@Abaddon84: nie masz pojęcia o polskiej kuchni. Jednym z przykładów jest to, że w tradycyjnej polskiej kuchni jada się wizigę, czyli rdzeń kregpwy jesiotra, jest to przyprawa używana do pierogów ruskich ( to co ty myślisz se są pierogi ruskie, to nie są pierogi ruskie ). Do tego jako jedyni zageszczalismy sosy i zupy tzw gąszczem, oraz robiliśmy musztardę z fermentowanego gruszki. Kultura pieczenia chlebów jedna z bogatszych na świecie, zupa
  • Odpowiedz
Rosół to #!$%@? woda z tłuszczem z kury. Buliony są w każdej kuchni, porównajcie sobie polacki rosół do np. ramenu. Przecież to jest jak porównanie poloneza z lambo.


@Abaddon84:

Kolejny amator. Ramen wziął swoją nazwę od klusek ;) które rzeczywiście są czymś rzadko spotykanym. Natomiast polski rosół ma przewagę warzyw, ziół i przypraw w przeciwieństwie do wody z kości i sosu sojowego który wrzucają do wszystkiego xDDDDDD zabierz japończykom sos sojowy
  • Odpowiedz