Wpis z mikrobloga

Polska kuchnia jest żenująca. Za każdym razem, gdy słyszę, jak jakiś spierdox twierdzi, że hurr nie ma nic lepszego niż rosołek i kotlecik durr, to prukam.
W polskiej kuchni jedyne, czym jako tako można się pochwalić, to ŚLĄSKI żur. Bo to faktycznie dziwaczna, nieoczywista dla innych kultur zupa. Ale wszystkie inne "delikatesy"?
Kotlet w panierce, obrane #!$%@? ziemniaki z wody, jakaś najbardziej podstawowa sałatka czy surówka. Żenada.
Rosół to #!$%@? woda z tłuszczem z kury. Buliony są w każdej kuchni, porównajcie sobie polacki rosół do np. ramenu. Przecież to jest jak porównanie poloneza z lambo.
A najbardziej zawsze zdycham od posyrwania się nad pierogami. Ja #!$%@?. Uuuu polskie pierogi, takie najlepsze. Nie dość, że nazywają się RUSKIE, to jeszcze dosłownie KAŻDE inne pierogi są lepsze od polackich: wietnamskie, chińskie, gruzińskie - #!$%@? spróbujcie chinkali. To są pierogi.
No i przyprawy - ja #!$%@?ę. W kuchni śródziemnomorskiej czy azjatyckiej mamy różne ziółka, ciekawe mieszanki, zabawy mieszankami smaków słodkich i kwaśnych, ostrych. W polackiej kuchni jest #!$%@? sól, pieprz i kucharek.
#!$%@?ę polską kuchnią, gardzę, tfu.

#kuchnia #gotowanie #oswiadczenie #heheszki
Abaddon84 - Polska kuchnia jest żenująca. Za każdym razem, gdy słyszę, jak jakiś spie...

źródło: comment_1597690312VcyaI2ijxEFiyEEainy6Oy.jpg

Pobierz
  • 129
  • Odpowiedz
Rosół to #!$%@? woda z tłuszczem z kury. Buliony są w każdej kuchni,


@Abaddon84: Zawszę zastanawiało mnie jedzenie bazy pod zupę/sos z makaronem, już smaczniej zrobić z tego pomidorową czy inną zupę.
  • Odpowiedz
@Abaddon84: nożesz #!$%@? mać. jakoś bloger niejaki rozkoszny napisał w tym roku, uwaga, książkę kucharską ,,vegetarian polish cooking" i jest ona fenomenem w Stanach, w PL też wyprzedano cały nakład. Polska kuchnia, tylko porządna, z lekkim twistem. w życiu nie zjadłeś nic dobrego i #!$%@?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Abaddon84: Generalnie się z tobą zgadzam, ale jest wg mnie jedno danie, które miażdży system i poleciłbym każdemu z całego świata.
Wigilijne pierogi z kapustą i grzybami i do tego barszcz czerwony.
Tam masz wszystko czego chcesz, wygląd, oryginalność, smak. Prostota i efektowność.
  • Odpowiedz
@mm3203: to ora "polską kuchnię" jeszcze mocniej. Mamy cokolwiek #!$%@? swojego? Znając życie nasz jest faktycznie #!$%@? BIGOS, czyli #!$%@?, cuchnąca, kiszona kapusta. Ja #!$%@? xD


To o czym piszesz to faktycznie #!$%@? i scheda po latach PRLu, który skutecznie wybił nie tylko polską inteligencję ale i prawdziwą kuchnię, do której wiele miejsc teraz powoli wraca. Przestudiuj polską kuchnię choćby 20-lecia międzywojennego. Oczywiście jak wszystko jest kwestią gustu ale obiektywnie uważam,
  • Odpowiedz
@Abaddon84 chłopie, czyli sznycel za granicą to jest coś, ale kotlet w panierce w PL to #!$%@?? Danie, jak danie, a przynajmniej można zjeść kotleta z dziesiątką różnych przepysznych surówek, a nie pomidorem na salacie jak za granicą. Surówki to ewenement. Mizeria wytrawna/na słodko, buraczki na zimno, buraczki na ciepło, surówka z selera, pora, rzepy, rzodkiewki, marchewki, kapusty świeżej, kiszonej i wiele innych, to jest magia. Kotlety mielone, zrazy, gulasze, pierogi, placki
  • Odpowiedz
Polska kuchnia jest żenująca


@Abaddon84: W naszej kuchni nie chodzi o to, że jest prosta w wykonaniu tylko jakość składników które używamy i sposób przygotowania składników do potraw to majstersztyk.
  • Odpowiedz
to jeszcze dosłownie KAŻDE inne pierogi są lepsze od polackich: wietnamskie, chińskie, gruzińskie - #!$%@? spróbujcie chinkali. To są pierogi.


@Abaddon84: Ja tam lubię pierogi ruskie, ale w sumie tu masz rację ()
  • Odpowiedz
@Abaddon84 Kotlet z ziemniakami to nie jest danie kuchni polskiej. Kuchnia polska opiera się w ogromnej mierze na daniach mącznych, kaszach oraz zupach. Mięso występuje w niej raczej rzadko, ale jak już występuje, to z przytupem, bo rdzennie polskim produktem jest na przykład kabanos. Nie lubisz kabanosów? Wracając do początku, z dań mącznych wymieniłeś pierogi ruskie. Przecież "ruskie" odnosi się do nazwy jednego z dawnych polskich województw, więc jak można czepiać się
  • Odpowiedz
@Abaddon84: Przecież tak samo możesz opisać nie wiem, włoskie potrawy xD Carbonara- pasta z sosem z jajka, 2 rodzajami sera, pieprzem i rodzajem "boczku"
  • Odpowiedz