Wpis z mikrobloga

@mroz3: tak zaj#biscie rozdajmy kasę na kolejne stypendia dla bialorusinów zamiast dla polaków, i tak już mają masę pomocy, darmowy akademik przydzielany w pierwszej turze + osobna rekrutacja na kierunki studiów bez polaków, tych studentów ze wschodu jest tyle bo oni mają już z góry określone miejsca na każdy kierunek które nie mogą przejść na polaków ... to jest jakiś dramat żeby za polskie pieniądze kształcić ukraińców i białorusnów
  • Odpowiedz
@mroz3: żeby teraz studiować w polsce to bardziej się opłaca byc ukraińcem czy białorusniem, nie dość że prowadzący z litości cię przepuszczą to jeszcze zarobisz na wszelkich zapomogach i dodatkach socjalnych a po 5 latach nauki jeszcze ci obywatelstwo wpadnie ze znajomością polskiego A2 bo na studiach po polsku odzywałeś się może raz na tydzień jak sprawdzali obecność na ćwiczeniach xdd
  • Odpowiedz
ak zaj#biscie rozdajmy kasę na kolejne stypendia dla bialorusinów zamiast dla polaków


@adams8452: Za grosze (w porównaniu z niektórymi innymi wydatkami typu F-35) możemy osiągnąć realny wpływ na przyszłe elity kluczowego dla naszego bezpieczeństwa kraju.
Ale #!$%@? nie, mi nie dali hur dur...

Patrzenie dalej niż miesiąc do przodu wydaje się takie mało polskie ostatnimi czasy. A wojna informacyjna i neosferyczna to już całkowicie nieznane u nas chyba pojęcia.
  • Odpowiedz
@adams8452:Pomijając rozdawanie pieniędzy dla obcokrajowców, pamiętaj, że z wykształconych ludzi niewazne czy to polacy, czy białorusini/ukraincy będziemy mieć pożytek wszyscy. Swiat bogaci się bogactwem każdej jednostki
  • Odpowiedz
nie nadajesz na studia skoro cię wygryzają inni


@InlandEmpire: mnie nie wygryzą ale zamiast mieć wykształconych programistów z polski to uczelnie ściągają gości ze wschodu którzy są tak totalnie beznadziejni że aż szkoda słów a wykładowcy i tak ich puszczają bo co za różnica czy puszczą dalej 130 os czy 135 os, a może jakoś słabszy polak który się nie dostał mógł tu studiować bo poziomem jest na pewno wyżej niż
  • Odpowiedz
@ImperiumCienia: no dobra ale mimo wszystko wolę zeby np. mój kolega które znam od podsatwówki miał ulgi na studiach, za darmo akademik, liczne dopłaty niż jakiś no name z białorusi który się nie z asymiluję i będzie trzymał tylko ze swoimi na studiach
  • Odpowiedz
a tylko 39% studentów ze wschodu chce zostać w polsce, reszta albo dalej emigracja[masa osób] albo powrót do siebie[niewiele osób], co nam z takiej osoby?
  • Odpowiedz
studia bez żadnych progów


@InspektorDupa: oj żebyś się nie zdziwił maturę miałem lepiej napisaną niż 90% społeczeństwa w roku a i tak dostałem się z drugiej rekrutacji a na rok dowieźli mi jakiś sashków z ukrainy i był dramat
  • Odpowiedz
  • 3
oj żebyś się nie zdziwił maturę miałem lepiej napisaną niż 90% społeczeństwa w roku a i tak dostałem się z drugiej rekrutacji


@adams8452 widocznie nie miałeś xD
  • Odpowiedz