Wpis z mikrobloga

Zazdroszczę ludziom z #warszawa i #wroclaw Kończysz tam #studbaza zaczynasz #pracbaza w #korposwiat #korpo 2-3lata odkładasz na wkład własny na #kredythipoteczny i przy tym założeniu w wieku 27 - 28 lat kupujesz #mieszkaniedeweloperskie 50-60m2 na modnym osiedluʕʔ.

Zapraszasz znajomych do swojego jeszcze pachnącego nowością #mieszkanie które wygląda jak z katalogu (meble na wymiar itp) Ehh i bawisz się cały weekend odpoczywając po tygodniu w #praca Ehhh tak to można żyć() #finanse #oszczedzanie #ekonomia
  • 40
  • Odpowiedz
@huudyy: Korpo ktore ma ponad 150lat i zatrudnia ponad 60000 ludzi i ogrom podwykonawcow. Wszyscy sa tylko emplyee id, a jak zaczniesz stwarzac problemy to stajesz sie niepotrzebny. Aczkolwiek kasa wysmienita. Do listopada zeszlego roku, tez byli dla mnie idealni. Teraz mam ich w dupie, jak oni mnie.
  • Odpowiedz
@sh2dov: a co jest nie tak w korpo? Pracuje 8h,jestem w górnych widełkach zarobkowych ludzi w mojej specjalizacji, kasa na czas, zero problemu z wakacjami, dopłaty do multisporta czy luxmedu czy innej prywatnej opieki zdrowotnej, nadgodziny zawsze płatne i tylko dla chętnych... Ale #!$%@? lepiej gadać jakie korpo złe ¯(ツ)


@huudyy: na korpo to pluja glownie ci co nigdy w nim nim nie pracowali, albo wydaje im sie
  • Odpowiedz
@Sanremu: Nie każdy ma tak niskie koszty życia jak Ty xD

Jak można żyć za 800 złotych? Przecież normalny człowiek ma wydatki:
-lokum
-żywność
-transport
-zdrowie/medycyna
-opłaty
-nagłe wypadki

Jeżeli o wszystko powyższe dba ktoś inny niż Ty sam, to się nie dziwię. Ludzie mają różne sumy, ale przy takich zarobkach jakie zaprezentowałeś, to nie jest życie, to wegetacja. Praca za 420 euro. Gdzie jo żyja...
  • Odpowiedz
@huudyy: Pracuje w dziale technicznym, praca w terenie. Branza elektro-mechaniczna, kasa sypie sie z nieba, szkolenia, etc wszystko jest. Mam nad soba w zaleznosci od projektu PM albo innego dyrektora. Wszystko jest okay, dopoki manager nie ma problemow, bo z automatu jego problemy to nasze problemy. Dostawa automatyki sie opoznila, spoko przyjedzie, a potem #!$%@? bo to twoja wina. Konsultant sie dowalil do terminu, bo Ciebie wyslali gdzies indziej? Twoj problem,
  • Odpowiedz
@sh2dov: praca biurowa > praca w terenie. Z tego co rozumiem to Twoja firma pracuje pod kontrakty, więc nie dziw się, że każde małe problemy odreagowują na pracownikach niżej. Robię w typowych finansach jako insource, nikt mi się nie #!$%@? w robotę, o ile wyniki są. A że wyniki są, to cisza, spokój i pieniądze
  • Odpowiedz
@huudyy: Wyniki mamy, robote moge zmienic ale to nic nie zmieni, bo tak sie dzieje w calej branzy, ktora jest zdominowana przez big 4. Kolejna sprawa jest taka, ze projekty sa trudne i dlatego powoduje to duzo problemow
  • Odpowiedz
@sh2dov: sam widzisz, większość Twoich problemów to niestety problem samej branży. Mam nadzieję, że trochę się to poprawi, powodzenia i miłego poniedziałku!
  • Odpowiedz
@huudyy: A dzieki, wlasnie koncze rozruch dzwigu. Generalnie jest okay, po wypadku w “firmie” troche nas zle potraktowali i to mnie zrazilo. Bo wg nich to oni sa krysztalowi, a my zlamalismy bhp podazajac za protokolem.
  • Odpowiedz
@huudyy: Podpisuję się pod tym. Nigdy zagraniczne korpo jeszcze nie spoznilo sie z wypłatą, w grudniu placa tydzien wczesniej itp. Za to tyle slysze od innych pracujacych na minimalnej i czekajacych na wyplate kolejny mc: jak tam w korpo, hehe znow musisz siedziec na tych callach?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Joxek: dokładnie tak było. Odkładano już na studiach (bo zaoczne i praca na raz) na wkład własny, dodatkowo MDM.
Jedynie nie mam mebli na wymiar. ¯\_(ツ)_/¯

I jakoś się to życie toczy ;)
  • Odpowiedz