Wpis z mikrobloga

Mirki, na zdjęciu jedno z radomskich rond, na którym kierowcy włączają kierunkowskazy w innym miejscu i kierunku lub ich w ogóle nie używają. Czy jest tu ktoś , kto może opisać mi prawidłowe używanie sygnalizacji dla zaznaczonego samochodu z uzasadnieniem? Wysłuchałem już kilku wersji i każdy ma swoją teorię #radom #rondo #ruchdrogowy #samochody
encart30 - Mirki, na zdjęciu jedno z radomskich rond, na którym kierowcy włączają kie...

źródło: comment_1597599860JNKPdZi9B96rbrJHtaNxv8.jpg

Pobierz
  • 40
@encart30: Prawidłowe acz nieakceptowane na wykopie: wjeżdżasz na rondo z lewym kierunkiem i jedziesz nim aż do minięcia ostatniego zjazdu przed tym którym zamierzasz zjechać (czerwony i biały samochód tam stoją na zdjęciu). Potem włączasz kierunek prawy, zjeżdżasz w swój zjazd i po opuszczeniu ronda go wyłączasz
@encart30: Prawy w pkt 3.
@robertx: Nie, to nie jest prawidłowe. Po pierwsze sygnalizujesz jakiś manewr na dwa manewry do przodu. Po drugie komu to sygnalizujesz? Kierowcy jadącemu za Tobą - a co go to obchodzi, którym zjazdem będziesz zjeżdżał. Kierowcom z innych wjazdów kiedy poruszasz się po rondzie? Nie zobaczą Twojego lewego kierunkowskazu, a nawet gdyby to i tak nie wjadą na rondo go nie widząc. Wrzucanie lewego przed
@robertx: Robię tak jak mówisz, ale do tej pory, zjeżdżając trzecim zjazdem nie włączałem prawego kierunkowskazu sugerując się tym, że nie zmieniam kierunku jazdy. Czyli w tym przypadku nic nie wzalnia z obowiązku sygnalizowania zjazdu? Zapytałem, bo chciałbym mieć pewność, że robię to dobrze i umieć to również komuś wyjaśnić.
@robertx: Robię tak jak mówisz, ale do tej pory, zjeżdżając trzecim zjazdem nie włączałem prawego kierunkowskazu sugerując się tym, że nie zmieniam kierunku jazdy. Czyli w tym przypadku nic nie wzalnia z obowiązku sygnalizowania zjazdu? Zapytałem, bo chciałbym mieć pewność, że robię to dobrze i umieć to również komuś wyjaśnić.


@encart30: Robicie to dobrze. Każdy wjazd lub zjazd należy traktować jako oddzielne skrzyzowanie.
jakie prawidłowe? XD gdzie tam skręcasz w lewo wjeżdżając na rondo? jedynie mylisz ludzi wszystkich


@bartez_94: "rondo" to potoczna nazwa skrzyżowania o ruchu okrężnym, prawda? Wjeżdżając na każde rondo trzeba sygnalizować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@encart30: mnie instruktor jazdy uczył, żeby włączać kierunkowskaz lewy jak skręcam w lewo i na wysokości poprzedzającego zjazdu zmienić na prawy, ale to bez sensu i używam tylko prawego.
Szkoły z tym lewym są dwie, odwieczny problem jak z np. sygnalixowaniem manewrów na pierwszeństwie łamanym
@Mirkosoft:

@encart30: Robicie to dobrze. Każdy wjazd lub zjazd należy traktować jako oddzielne skrzyzowanie.


@Handyman: Czyli wjeżdżając na rondo w lewym kierunkowskazem sygnalizujesz że zamierzasz jechać pod prąd?

@Mirkosoft: każdy wjazd na rondo to wjazd z drogi podporządkowanej na gówna a każdy zjazd to zjaz z drogi gównej na podporządkowaną. Teraz pomyśl czy na takich skrzyzowaniach używa sią kierunkowskazów?
@robertx:

Kierunek puszczony w lewo informuje, że nie zjeżdżam najbliższym zjazdem.


Skąd ktoś kto czeka na wjazd na rondo ma wiedzieć którym wjazdem wjechałeś i który jest dla ciebie najbliższy? XD A jeśli to informacja dla jadących za tobą to po co im to wiedzieć?