Wpis z mikrobloga

Mirki, na zdjęciu jedno z radomskich rond, na którym kierowcy włączają kierunkowskazy w innym miejscu i kierunku lub ich w ogóle nie używają. Czy jest tu ktoś , kto może opisać mi prawidłowe używanie sygnalizacji dla zaznaczonego samochodu z uzasadnieniem? Wysłuchałem już kilku wersji i każdy ma swoją teorię #radom #rondo #ruchdrogowy #samochody
Pobierz encart30 - Mirki, na zdjęciu jedno z radomskich rond, na którym kierowcy włączają kie...
źródło: comment_1597599860JNKPdZi9B96rbrJHtaNxv8.jpg
  • 40
@Handyman: Ta zasada ma zastosowanie jedynie dla rond bez wyznaczonych pasów ruchu. Tak mi się wydaje. Jeśli masz kilka pasów ruchu i chcesz zmienić z prawego na np. środkowy musisz to zasygnalizować lewym kierunkiem.
Skąd ktoś kto czeka na wjazd na rondo ma wiedzieć którym wjazdem wjechałeś i który jest dla ciebie najbliższy? XD A jeśli to informacja dla jadących za tobą to po co im to wiedzieć?


@badziebadla: Nie musi wiedzieć którym wjazdem wjechałeś. A najbliższy wjazd to pierwszy na którym będę miał możliwość opuścić rondo. Serio takie rzeczy trzeba tłumaczyć? xD
kierunek w lewo sygnalizuje, że chcesz jechać w lewo, a Ty przecież jedziesz na rondzie cały czas prosto i potem na jednym ze zjazdów skręcasz w prawo.


@bartez_94: Jeżeli jedziesz na rondzie cały czas prosto to po co obracasz kierownice w lewą stronę? (ʘʘ)
@Mirkosoft:

@Handyman: Przecież napisałeś dwóm mirkom którzy napisali że wrzucają lewy że robią to dobrze. A teraz wrzucasz grafikę że wrzucanie lewego jest zbędne. To o co Ci w końcu chodzi?


@Mirkosoft: Nie czytaj mema tylko patrz na ilustracje jak inaczej patrzeć można na rondo. Ilustracja powinna być bez napisów bo to co tam pisze to sarkazm.
@Handyman: Ta zasada ma zastosowanie jedynie dla rond bez wyznaczonych pasów ruchu. Tak mi się wydaje. Jeśli masz kilka pasów ruchu i chcesz zmienić z prawego na np. środkowy musisz to zasygnalizować lewym kierunkiem.


@encart30: Przy wjeździe wrzucamy w lewo bo zjazd jest za godziną dwunastą.
@encart30 Nie słuchaj i nie czytaj bzdur, bardzo dobrze robisz, 1. Brak kierunkowskazu, 2. Zmiana kierunku jazdy w lewo przy wyspie więc lewy na rondzie, 3. Brak kierunkowskazu - jazda pasem do wylotu lub lewy po raz kolejny - zmiana kierunku jazdy w lewo do zawracania. Drogówki nawet nie pytaj bo nie odpowiedzą Ci jak jest zgodnie z prawem tylko jakieś wymysły zgodne z praktyką WORD, które poszukują uniwersalnych zasad sygnalizowania na
@Handyman: Ilustracja jest prawidłowa, i podpis też. Rondo to seria skrzyżowań na których można skręcać tylko w prawo.

Wjeżdżając na rondo, czyli będąc na skrzyżowaniu drogi którą jedziesz z rondem, jeżeli wrzucisz lewy kierunkowskaz to sygnalizujesz że zamierzasz jechać pod prąd. Przestań tworzyć jakieś własne kretyńskie zasady. Lewy kierunkowskaz przed rondem nie daje innym uczestnikom ruchu żadnej istotnej informacji.
@robertx:

Nie musi wiedzieć którym wjazdem wjechałeś. A najbliższy wjazd to pierwszy na którym będę miał możliwość opuścić rondo. Serio takie rzeczy trzeba tłumaczyć?


Napisałeś, że włączając lewy kierunkowskaz informujesz innych, że nie zamierzasz zjechać najbliższym zjazdem. No fajnie, tylko skąd ja mam wiedzieć stojąc przed rondem i oczekując na wjazd, którym wjazdem ty wjechałeś i jednocześnie który jest dla ciebie najbliższy? I po co mi w ogóle ta wiedza? Co
No fajnie, tylko skąd ja mam wiedzieć stojąc przed rondem i oczekując na wjazd, którym wjazdem ty wjechałeś i jednocześnie który jest dla ciebie najbliższy?


@badziebadla: Bo najbliższy to ten... Na którym Ty stoisz i się zastanawiasz, czy ja z tego ronda zjeżdżam czy ciągle na nim zostaję. Kierunkowskazem - czy w lewo czy w prawo - informuję Cię o swoich zamiarach
@robertx:

Bo najbliższy to ten... Na którym Ty stoisz i się zastanawiasz, czy ja z tego ronda zjeżdżam czy ciągle na nim zostaję. Kierunkowskazem - czy w lewo czy w prawo - informuję Cię o swoich zamiarach


No właśnie, dlatego lewy jest niepotrzebny. Skoro nie masz włączonego żadnego to rozumiem, że nie opuszczasz ronda. Jak włączysz prawy to jest dla mnie informacja, że zjeżdżasz, a ja mogę wjechać. I to jedyna
Czyli w tym przypadku nic nie wzalnia z obowiązku sygnalizowania zjazdu?


@encart30 Nie ma obowiązku sygnalizowania zjazdu z ronda, jest obowiązek sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy. Jak napisałem wyżej dobrze myślisz i tam zmiany kierunku jazdy w prawo nie ma, jedyna zmiana kierunku jazdy w prawo na tym rondzie to jazda pierwszym zjazdem czyli w prawo.

@kiedys_bylem_bordo Bzdury, skąd ta teoria? Co za różnica dla zmiany kierunku jazdy na rondzie czy jest
@vertical: Nie, na rondach turbinowych nie wrzucam żadnego kierunku, bo mam już wyznaczony tor jazdy. A jeżeli mam rondo dwupasmowe i zmieniam pas to wtedy mogę wrzucić lewy jeżeli zmieniam na wewnętrzny, ale będąc już na rondzie.
@kiedys_bylem_bordo Tak się nie jeździ, to nie od tego czy jest sygnalizacja czy jej nie ma zależą kierunki jazdy na rondach tylko jest tak jak wyżej napisałem - jak są pasy prowadzone wprost do wylotów to nie ma zmiany kierunku jazdy na zjeździe a jest w lewo przy wyspie a jak jest okrężnie biegnąca jezdnia to nie ma zmiany kierunku jazdy w lewo przy wyspie a jest zmiana w prawo na zjeździe.
@encart30: #!$%@? rondo.. każdy prawy pas powinien być prowadzony tylko do pierwszego zjazdu a nie takie cyrki.. na wypoku kiedyś ktoś miał podbramkową sytuację i nie wiadomo czy jadąc prawym do drugiego wyjazdu przejeżdża się przez inny pas tj. zmienia się pas czy nie i można na śmiałego jechać a zjeżdżający ma puszczać tych z prawego.
jednym słowem - burdel