Wpis z mikrobloga

Wytłumaczyłby mi ktoś jak wygląda budowanie HP i armora na tanku na suppie? Co lepiej budować na których tankach i właściwie dlaczego 300 HP jest lepsze od 60 armora i 30 m resista? Albo odwrotnie?
Prosy na threshu często biorą shurelya's reverie na pierwszy wybór, a potem sięgają po np redemption. Z kolei na naucie nikt tego nie bierze. To wynika po prostu z tego, że gargoyle stoneplate jest to wchodzenia na pełnej, więc są lepsze wybory na tego drugiego? Tyle pytań

#leagueoflegends
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ElLama: Na supporcie jeszcze ważniejsza niż na innych postaciach jest opłacalność danego przedmiotu, bo masz najmniej złota w drużynie. Niektóre przedmioty buduje się tylko dlatego bo są tanie i dają jako tako fajne statystyki.

Shurelya's daje przede wszystkim przyspieszenie, dzięki czemu może inicjować a także szybko się wycofać w razie problemów, hp jest przy okazji. Gargoyle tak jak sam napisałeś jest dobry dla postaci, które wchodzą all in i albo
  • Odpowiedz
@Murasame: Czyli jak rozumiem, jeśli czuje, że mam dobrą sytuację ekonomiczną i nie muszę się spieszyć, to mogę sobie budować trochę droższe przedmioty, ale dostosowane do sytuacji? Typu Frozen heart kiedy w enemy teamie mam dwóch najgroźniejszych rywali pod ad? Ewentualnie chociaż iść standardem typu gargoyle, zeke's convergence itd na tym przykładowym threshu
  • Odpowiedz
@ElLama: Duzo zalezy od sytuacji. Zazwyczaj na kazdego champa sa 2 max 3 core itemki, a potem budujesz co chcesz. Ale Teraz rzadko zdarzaja sie takie dlugie gry, wrecz powiedzialbym ze to jest blad jak jest sie do przodu i dochodzi do late game, bo to moze oznaczac ze nie potrafi sie skonczyc gry.

Przykladowo jak jestes threshem i masz pecha bo w drużynie nie ma kompletnie nikogo z hp,
  • Odpowiedz
@ElLama: Na supporcie masz największą dowolność w budowaniu itemów i... najmniejszy ku temu potencjał. To co budujesz stricte zależy od twojej i przeciwnika kompozycji, tego co ty zamierzasz robić, oraz co będziesz musiał kontrować. Jeśli jesteś jedyną inicjacją w drużynie jako taki naut/blitz, to przyda ci się coś co ułatwi ci złapanie przeciwników, jak np. Righteous Glory. Jak jesteś jedynym tankiem, a przeciwnicy cię tak po prostu nie ominą, to Gargoyle Stoneplate jest dosłownie OP(temu też często go rushują). Jak masz dla kogo, to buduj Zeke'a, Knight's Vow, ew. Mikael jak nafeedowany adc odmawia kupienia qss pomimo leony w przeciwnym teamie... No i jeszcze Redemption/Shurelya/Solari są dość sytuacyjne, pierwsze bierzesz zwykle jak walki będą nieco bardziej statyczne, Shurelya przyda się jak teamowi brakuje mobilności i nie ma jak followować za inicjacją/uciekać przed przeciwnikiem, Solari zwykle jak przeciwny team ma spory obszarowy AP dmg.

Budowanie innych itemów jest w większości przypadków nieopłacalne.Zwykle i tak gra skończy się na drugim itemie, a lepiej mieć coś co pomoże drużynie. Oczywiście możesz, kiedy widzisz że gra potrwa ponad 30 min to ma to sens, czasem Frozen Heart/Randuin są znacznie bardziej użyteczne niż cokolwiek innego.

Jeśli chodzi o hp vs armor, to początkowo zdecydowanie ten drugi jest bardziej opłacalny(do około 100), później hp, a potem się zwykle gra
  • Odpowiedz
@Shado2025: ooooo panie (ʘʘ)
Takiej rozpiski właśnie potrzebowałem! Szukałem przedmiotów na redukcję leczenia, ale nie mogłem znaleźć, bo nie wiedziałem, że ta redukcja odbywa się przez debuffa. Stokrotne dzięki, zrobię sobie zakładki na przedmioty dopasowane do listy, aż chce już wypróbować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ElLama: Spoko
Debuff z Bramble Vesta trwa 3s i odnowi się... po tym jak ktoś cię zautoatakuje. Dlatego też jest to najgorsza metoda aplikowania go, bo w sumie nie zależy od ciebie. Temu też np. na takiego Vlada nie ma sensu go składać, bo ten i tak nigdy efektu nie dostanie. Dlatego pisałem o pingowaniu Executionera/Morello, bo są w tej kwestii znacznie bardziej użyteczne, adc/apc mają zwykle znacznie większe możliwości
  • Odpowiedz