Wpis z mikrobloga

#rower #wypadek #leczenie #zalesie
Jadąc wczoraj do pracy rowerem, uderzył mnie samochód. Klasyczne wymuszenie pierwszeństwa gdy jechałem do przodu na zielonym a on skracał w prawo. Poleciałem na maskę z rowerem. Zdarza się. Jednak koleś nawet nie wyszedł i nie zapytał czy wszystko jest ok. Po prostu odjechał.. Dojechałem do pracy, później po praży na komisariat to zgłosić i na sor. W rezultacie po 6h okazało się ze mam złamany nadgarstek. Sezon letni w dupe, za tydzień wesele, za dwa Bułgaria. Oczywiście numery, monitoring wszystko jest. Taka rada ode mnie; gdy uderzy was auto, nawet pozornie lekko, to od razu dzwońcie na 112 i nie bagatelizujcie, bo ja nic na początku nie czułem, dopiero po południu zaczęła boleć głowa i ręka. Kask do wymiany, rower trzeba przejrzeć bo zawsze karbon mógł oberwać. Nie polecam ogólnie tak skoczyć w gorące lato ( ͡° ʖ̯ ͡°)
jaavi666 - #rower #wypadek #leczenie #zalesie 
Jadąc wczoraj do pracy rowerem, uderzy...

źródło: comment_1597301503K1tR5tjy07Dv8oRmdih3Bm.jpg

Pobierz
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaavi666: Każdy się na błędach uczy. Też po wypadku wziąłem tylko numer do sprawcy i pojechałem do pracy. Z pracy do szpitala a tu pęknięte kości w dłoni (strzałkowe chyba) + jakieś pierdoły. Adrenalina robi swoje.

Gość się okazał uczciwy i po rozmowie i wycenie naprawy roweru w serwisie przelał mi kasę. Mimo tego, następnym razem wzywam policję.
@jaavi666: Zupełnie zostawiając na boku Twój przypadek, prawda jest taka, że wiele takich zdarzeń, to nic innego jak rowerzyści z myśleniem "O TY #!$%@? #!$%@?, WIDZĘ ŻE BĘDZIESZ SKRĘCAĆ, ALE JA TU MAM PIERWSZEŃSTWO, WIĘC NIE ZAREAGUJĘ NIC A NIC, ŻEBY TYLKO WJECHAĆ CI POD MASKĘ, ABYŚ MÓGŁ MNIE PRZEJECHAĆ".

Nie rozumiem tego. A widuję takich bardzo często. Ba! Jeszcze dokręci mocniej pedałem, żeby mieć pewność, że na pewno wasze drogi
Nie rozumiem tego. A widuję takich bardzo często. Ba! Jeszcze dokręci mocniej pedałem, żeby mieć pewność, że na pewno wasze drogi przetną się w centralnej części maski samochodu.


@Turbator: To sobie obejrzyj stopcham albo polskie drogi. Tam też najpierw trąbią, potem hamują.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Robuz: Ale jasne! Ja się nie #!$%@? do rowerzystów. To taka ogólna, dziwna i niezrozumiała dla mnie ludzka cecha. Akurat w przypadku rowerzystów jest to niezrozumiałe dla mnie podwójnie, bo ich pozycja w starciu z autem jest całkiem stracona. Jego połamane kości vs pognieciona maska w aucie sprawcy.

Ale kierowcy też widząc, że ktoś chce zmienić nienachalnie pas, wolą depnąć gaz, doprowadzić do stłuczki, stracić 3 godziny życia, #!$%@?ć sobie samochód...by