Wpis z mikrobloga

Czy 270 tys na liczniku z gazem (butla do 2026r) za ok 18 tysięcy to dużo?

Taka propozycja Audi A3 8P 1.6 mpi z 2005 roku. Wiem, że silnik słaby ale nie szukam potwora, spokojnie jeżdżę (aktualnie silniczek 1.4 od kilkunastu lat)

Wymienione świece zapłonowe, uszczelniacze zaworowe, uszczelka pod głowicą, pierścienie na wszystkich tłokach, wszystkie uszczelki na silniku , płyn chłodniczy, olej z filtrami oraz kompletny rozrząd.

Na co zwrócić uwagę oglądając śamochod? Jakieś porady?

Musi być gaz, bo sporo jeżdżę po Polsce.

(Lub może ktoś wie ile montaż instalacji gazowej w podobnym samochodzie mniej więcej kosztuje)

#audi #mechanikasamochodowa #lpg #kupnosamochodu
  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Funky__Koval: zakładałem gaz do takiego silnika tylko że w a4 b6 i płaciłem 2400zl. Powiem tak silnik praktycznie bezawaryjny, wymieniłem tylko cewkę zapłonowa przez 2 lata, do gazu też bardzo dobry (zrobilem na gazie 30k km i nic się nie działo wymieniłem tylko filtry), ale nie kupiłbym drugi raz z tym silnikiem bo po prostu muł totalny, a też tak mówiłem że mi duzo mocy nie potrzeba
@Funky__Koval: Ja bym sobie odpuścił.. Mniej popularne auto = mniej przygód i bardziej pewne. A takie bym odpuścił.

Ale... zwróć uwagę na:
Progi (szczególnie przy nadkolach przód.
Drzwi - tam gdzie są listwy ozdobne.
Zwróć uwagę na wycieki.
Koniecznie odpal na zimnym i mu trochę przepał (najlepiej jak ktoś zaufany z tylu obserwuje co się dzieje)
Przede wszystkim czy bierze olej i ile (choć i tak możesz się nie dowiedzieć.
Jaka
@Funky__Koval: Jestem daleki od kupowania auta z gazem. Wolę założyć sobie sam. IMHO jeśli ktoś sprzedaje auto gdzie gaz był założony nie dawno jest to podejrzane, pewnie coś źle działa i chcą się pozbyć (bo kto normalny sprzeda zanim gaz się spłaci). Jak na gazie jest już nalatane powyżej 100 tys. też bym podchodził z rezerwą. Taki przebieg przy dobrze dostrojonej instalacji to nie tragedia, ale nigdy nie masz pewności czy
@m0rdeczka: Swego czasu miałem Corsę 1.4 i też jazda w trasie to nie był problem. Problem się zaczynał jak się zapakowało 2-3 osoby i bagaż ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jechałem tym ecoboost'em. Nie jest to taka padaka jak ja malują ale nie jest do dobry wybór. Przy prędkościach autostradowych to trzeba trzymać na obrotach, spalanie szybuje do góry a i tak jak zapakujesz to nie chce jechać.
@veldrinn: ja użytkuję kia picanto 2015 1.0 właśnie i jest cudnie, fakt że chciałbym większe i mocniejsze auto, bo wyprzedzanie muszę zaplanować trochę, jednak pod butem brakuję zrywu, ale prawie 70kkm nabite już w trasach nawet międzykrajowych i mega jestem zadowolony. Zero awaryjności przez te 5 lat.
Ostatnio chciałem zmienić auto na jakiegoś fusiona czy coś 200km+ ale każdy wybór był mało rozsądny, bo obecna kia jest zbyt idealna... jedynie mógłbym
@igrek97
Ty sie smiejesz, ale kilka lat temu dwunastolwtnia toyota avensis kosztowala w granich 9000-11000zl,audi a4 12-15
Minelo kilka lat i takie samo audi a4 ciagle kosztuje w granicach 10-15 kola. Ten sam model, ale te 6-7 lat starszy.
No dramat.
@Funky__Koval: jeżdżę dokładnie takim setapem - moja jest 3D. Powiem tak 3D jest w miare lekka daje rade z tym silnikiem co do 5D słyszałem raczej słabe opinie ze jednak zbyt wielki muł. Co do gazu i silnika, z nim żadnych problemów kupiłem ją 2 lata temu za jakieś 13k bez gazu gaz zalozylem za 2k i przez ten czas zrobiłem +/- 30k km w większości tryb mieszany ZERO problemów, po