Wpis z mikrobloga

Czy 270 tys na liczniku z gazem (butla do 2026r) za ok 18 tysięcy to dużo?

Taka propozycja Audi A3 8P 1.6 mpi z 2005 roku. Wiem, że silnik słaby ale nie szukam potwora, spokojnie jeżdżę (aktualnie silniczek 1.4 od kilkunastu lat)

Wymienione świece zapłonowe, uszczelniacze zaworowe, uszczelka pod głowicą, pierścienie na wszystkich tłokach, wszystkie uszczelki na silniku , płyn chłodniczy, olej z filtrami oraz kompletny rozrząd.

Na co zwrócić uwagę oglądając śamochod? Jakieś porady?

Musi być gaz, bo sporo jeżdżę po Polsce.

(Lub może ktoś wie ile montaż instalacji gazowej w podobnym samochodzie mniej więcej kosztuje)

#audi #mechanikasamochodowa #lpg #kupnosamochodu
  • 31
@Funky__Koval: Moim zdaniem cena zbyt wysoka, nie kupowałbym.

Kwestia gustu, ale jeśli szukasz samochodu z silnikiem benzynowym 1.6 MPI pod (lub z) LPG, to wolałbym Seata Leona lub Altea, Skodę Octavię, a nawet Golfa (wszystkie mają ten sam silnik i podzespoły). Audi nie przypadło mi do gustu. Sam kupowałem kilka miesięcy temu, dwa lata młodszego (z tym samym silnikiem) Seata Leona II, z przebiegiem 111 000 km za kilka tysięcy złotych
@m0rdeczka: to nie Polska jest nie gotowa, tylko w krajach zachodnich mają większe budżety, mogą częściej samochód zmienić. Dodatkowo u nich są bardzo duże opłaty za co2, dlatego kupują "kosiarki". U nas jedna większość kupuje się używek, gdzie takie małe uturbiony silniczki są już u kresu swojej żywotności. Dlatego mało kto chce się pakować w taki silnik gdy musi kupić samochód używany.
Ale 16 zaworów - 2300/2500zł.


@kajak98: ?? Jakich zaworów w tym silniku jest 16?

@Funky__Koval: chcą dużo bo te silniki potrafią zeszlifować pierścienie bardzo szybko przy jeździe na niskich obrotach i robili już remont bez wymiany tłoków lub poprawy tłoków pod stare pierścienie prędzej czy później będziesz to musiał zrobić jeszcze raz - pierścienie już mają rozbite rowki.

Podsumowując - targuj się na 12 - 13k.

Ostatnio któryś mireczek sprzedawał
@m0rdeczka Bardzo ładny:) Swojego białego nie mam przy sobie fotki. Mój zbliża się do 40k i czas pomyśleć o świecach, nie wiem jakie kupić:) A. dojście do świec, przez cewki jest utrudnione aby zobaczyć co tam jest w środku. A w necie za dużo o tym informacji nie ma:/