Wpis z mikrobloga

Tusk powinien:

Kontynuować budowe:
- elektrowni atomowych - nawet nie potrzeba argumentować
- CPK - każdy szanujący sie kraj naszej wielkości posiada duże lotnisko z rolą chubu transportowego a biorąc pod uwage naszą lokalizacje na globie jesteśmy upośledzeni transportowo nie mając takowego.
- Orlen - budować wielki koncern multienergetyczny tylko z "normalnym" prezesem który nie będzie wykorzystywał spółki politycznie.
- Port w Świnoujściu - doskonała alternatywa dla Niemieckich portów.
- Miecznik - kontynuacja budowy okrętów tej klasy.

Zakończyć budowe:
- Izera - projekt poroniony od początku.
- Pałacu Saskiego - nie czas i miejsce na budowanie pomników władzy.

Przeprowadzić analizę kontraktów zbrojeniowych m.in. zakup 500 himarsow. Lepiej kupić 100 ale z odpowiednimi zapasem rakiet i ludzi do obsługi.
Zakup Apachy - raczej nie stać nas na najdroższe helikoptery na świecie i ich późniejsze utrzymanie.

Takie moje luźne przemyślenia.

#pis #po #gospodarka #wybory #polityka #izera #cpk #wojna #wojsko #armia #orlen #biznes
  • 18
  • Odpowiedz
@pogromca_indianin: jeśli zgodziłbyś się na zrewidowanie pomysłu CPK i wstawienie go w lepsze logistycznie miejsce a nie kontynowanie go tam gdzie akurat podobało się władzy to ja Cię popierał w 100%
  • Odpowiedz
@pogromca_indianin: elektownie wiadomo, cpk tak bo wiele lotnisk już sie dziś dusi ale zaraz ci Trzaskowski powie ze jest w Berlinie... i potem sie dzieią że PO jest proniemieckie.
Reszta też ok, ale Izera czemu nie? Jak 40 milionowy narod moze nie miec wlasnego auta? XDDD Niemcy Opel, Mercedes, Bmw a u nas aż tak uposledzeni inzynierowie?
  • Odpowiedz
Orlen - budować wielki koncern multienergetyczny tylko z "normalnym" prezesem który nie będzie wykorzystywał spółki politycznie.


@pogromca_indianin: żeby spółka nie była wykorzystywana politycznie należy jej stworzyć prywatną konkurencję na rynku co oznacza że część powinna zostać sprzedana

Miecznik - kontynuacja budowy okrętów tej klasy.


@pogromca_indianin: najdziwniejszy pomysł jaki chyba widziałem to polska inwestująca w budowę okrętów xD

W ogóle inwestowanie w armię takich pieniędzy jak inwestuje się teraz to jest
  • Odpowiedz
@pogromca_indianin: tak powinno być (oprócz pałacu saskiego), ale #!$%@? wie co zrobi. Jak teraz naopowiadał, że wszystko czego pis dotknął trzeba zlikwidować to nie wiem czy będzie się z tego wycofywał. Totalna krótkowzroczność, nie wiem na co on liczy.
  • Odpowiedz
@pogromca_indianin Apache już dawno były brane pod uwagę jako następca MI 24 i nawet PO gdy była u władzy brała je pod uwagę w ilości +30sztuk więc stać nas spokojnie na te bestie. Te 500 Himarsów to program bardziej na lata i zobaczymy ile USA potrafi tego wyprodukować łącznie z kooperacja z PGZ na nośniku Jelcza
  • Odpowiedz