Wpis z mikrobloga

@Pesa_elf: brak myślenia pieszego nie zwalnia z ostrożności kierującego. Zwłaszcza, że w przypadku ewentualnego wypadku to pieszy ma p--------e a nie kierowca który wyjdzie z tego bez szwanku.
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: kup sobie okulary przeciwsloneczne z polaryzacją i zwalniaj orzed przejsciami, gdzie nie widzisz
Masz napisane wyraźnie

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.


Szczególna ostrożność to nie znaczy że masz spiąć poślady, tylko zwolnić i być gotowym, żeby wyhamować, jak nie widzisz, czy ktoś może wyjść
  • Odpowiedz
@carnaval: Nie mam jak Cię zminusować w aplikacji wiec odpowiem.
Tak, i podtrzymuje to co napisałem.
A Ty masz? Bo jeśli uważasz, że to wina pieszego, że wchodzi na pasach a ty go nie widzisz bo Ci słońce swieci w oczy to śmiem wątpić.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@ThePPicasso: może po prostu umiem jeździć? Mam wrażenie, ze jestes tym kierowca, który w mieście jedzie 50 km/h bo takie przepisy (b--ń boże 60), w niezabudowanym max 90 bo przepisy xD Nie wiem (ʘʘ) nie mówię, że ten mem to szczera prawda, ale piesi w większości to debile (ci co nie mają prawka w szczególności). Trzeba mieć coś nie tak z głową by ich tak bronić
  • Odpowiedz
@grzesiek23Gda: może dziéki temu piesi zrozumieją że jest masa bezkarnych kierowców którzy nie zachowują należytej ostrożności i będą bardziej na siebie uważać, a kierowcom wystarczy podnieść kary i ustawić więcej ograniczeń prędkości, max 20km/h w terenie zabudowanym i 40/h w niezabudowanym ()
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: Jestem pieszym i rowerzystą, który ma prawo jazdy.
I wiesz co?
Jeszcze bardziej mnie kierowcy wkurzają, bo teraz wiem i widzę, jak powinni się zachowywać na drodze, co im wolno, a co nie.
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: Wiadomo, że obie strony powinny uważać, ale jeżeli w aucie nie masz widoczności to zwalniasz. Już pomijając to, że przed każdym przejściem/skrzyżowaniem powinno się prewencyjnie zwolnić nawet mając pierwszeństwo.

inb4 tak, mam prawo jazdy, co lepsze przez jakiś czas jeździłem jako kierowca zawodowy
  • Odpowiedz