Wpis z mikrobloga

Nie, nie jechanie nie jest rozwiązaniem. Pieszy powinien mieć OBOWIĄZEK upewnić się że kierowca go widzi, a kierowca powinien mieć obowiązek ustąpić pieszemu


@cwlmod: a w jaki sposób pieszy może się upewnić? skąd ma wiedzieć że kierowca się nie zamyślił?
  • Odpowiedz
@cwlmod: właśnie dlatego zwalniam nawet do 20. Jak to mówil Ricky z chłopaków z baraków "nachlasz się, naćpasz, a wypadek i tak by się zdarzył". Wiem, że w niektórych wypadkach nie jesteś w stanie uninckac zdarzenia. Ale warto myśleć w przód i odpowiadać np za potrącenie, zamiast potrącenie że skutkiem śmiertelnym.
  • Odpowiedz
  • 0
@floojd lepsze jest ze śmiertelnym bo renty nie placisz tak jak w przypadku gdy dobrze go poturbujesz.W razie co jak uparty jest to na papuge nie będzie skapil i ci kolo dupy zrobi. Ale to przypadek drastyczny opisuje, takie mamy prawo
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: też zwalniam ale i tak jak sie kretyn jakis #!$%@? to trzeba będzie hamować do zera. Jakie życie byłoby piękniejsze gdyby piesi stosowali się do zasady z przedszkola aby przed przejściem obejrzeć się w lewo i w prawo itd Ale po co, lepiej wszystko na puszkarzy zganiać
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: jak Pan Hajto stwierdził że jechał wolno to do tej pory nie odpowiada xD Poza tym chyba od tego jest właśnie OC. Dlatego mówię, przy prędkości bliskiej 0 nie zrobisz człowiekowi dużej krzywdy. Dodatkowo jadąc z tak mała prędkością możesz latwiej wytrącić prędkość i masz więcej czasu na reakcje w przypadku "wtargnięcia na pasy" przez pieszego i dodatkowo, łatwiej w sądzie udowodnić, ze robiłeś wszyatko aby wypadku uniknąć.
  • Odpowiedz
@Erda: "cmentarze są pełne ludzi którzy mieli pierwszeństwo" .
Dlatego jadąc autem uważam na pieszych, a będąc pieszym uważam na samochody.
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: mam prawko od kilku lat, i mam u siebie w mieście taki jeden punkt przez który #!$%@? mi słońce prosto w cymbał a żeby było śmieszniej jestem w #!$%@? wysoki i jeszcze bardziej #!$%@? mi to po oczach więc nie wiem o co chodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A może pieszy też weźmie za siebie odpowiedzialność i sie nie wpierdziela na droge kurła?


@Pesa_elf: Zasada ograniczonego zaufania, panie kierowco. Fajnie byłoby, gdyby każdy kierowca jeździł idealnie, a każdy pieszy zachowywał się przewidywalnie i rozsądnie, ale że tak nigdy nie będzie to przestań fantazjować i po prostu zwolnij.
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: ale to zdjęcie to jest rak
I oczywiście pieszy też powinien uważać, ale tutaj kierowca sam przyznaje, że #!$%@? widzi, a dalej jedzie zamiast zwolnić. To jest tak samo jak nie zwalniać, bo np. jest oblodzona szosa.
Mało widzisz to zwolnij, albo załóż okulary.
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: albo kup sobie okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym. Nie lubię takiego #!$%@?, wszyscy są winni tylko nie kierowca, który kogoś rozjedzie. Bo krzaki po drodze, bo słońce, bo ptak przeleciał, bo pieszy teleportował się i znienacka wlazł na przejście ||
  • Odpowiedz