Wpis z mikrobloga

@Qullion: Zasadniczo chce iść 3 dni w góry (pierwszy raz, więc nie koniecznie wymagające) oraz 3 dni zwiedzać. Kraków, Katowice, Oświęcim, Wieliczka. Myślałem nad noclegiem w Zakopane/Murzasichle.
@Gromakon: Jeżeli chcesz iść w Tatry to powiem ci, że Zakopane to dobra baza wypadowa bo zostawiasz samochód i idziesz jak ci się podoba, tu wchodzisz, tam wychodzisz. Busów masz sporo wszędzie dojedziesz.
A co do zwiedzania miast to lepiej startować z Krakowa, ale szukaj noclegu z parkingiem i nie w samym centrum. Katowice to możesz sobie odpuścić, a zamienić na Jurę i zamki.
@Gromakon: wieliczka - trasa turystyczna i podziemna, bochnia, zamek olsztyn, zamek ogrodzieniec, pałac w niepołomicach, zamek nowy wiśnicz koło bochni, auschwitz, ojców, zamek w pieskowej skale, zamki mirów - bobolice, jaskinia nietoperzowa, zamek rabsztyn, pustynia błędowska, parki rozrywki zator i inwałd, wawel, rynek podgórski w Krakowie, zoo, kopiec kościuszki, kazimierz.
Koło Zakopanego - niedzieca i czorsztyn, spływ tratwami na dunajcu, pieniny - 3 korony, zamek orawski, jaskinia bielska, jaskinie demianowskie, kolejka
@Gromakon: nie wszystko bo na szybko, jakby mi się chciało bardzo to bym więcej ci poszukał.
O trasy w Tatrach możesz też pytać, ale odpowiem później bo kończę wyjazd wakacyjny i wracam do domu.
@Qullion: Na górach znam się jak świnia na pomarańczach. Chciałbym zobaczyć morskie oko na pewno, ale poza tym nie wiem gdzie indziej można iść. Wstępnie jednak ustaliliśmy, że 2 dni chodzenia po górach chcemy zaplanować.
@Gromakon: palecica - morskie oko - czarny staw - mięguszowiecka przełęcz (na spokojnie gdzie dojdziecie to dojdziecie, wraca się tą samą trasą, trasa techniczna)
dolina kościeliska - ciemniak - (małołączniak, jak dacie radę) - dolina kościeliska
dolina chochołowska - trzydniowiański wierch
dolina strążyska - giewont - kuźnice (jak najwcześniej trzeba wyjść)
palenica - dolina 5 stawów - szpiglasowy wierch - morskie oko - palenica (dłuższa trasa)

kup sobie mapę, popatrz na
@Qullion: Dopiero zaczęliśmy. Niestety dzisiaj kiepsko, bo tylko na Czarny staw. Z przełęczy zawróciliśmy, bo wystraszyliśmy się zmiany pogody. Czarno wokoło się zrobiło i zeszliśmy do Palecicy. Jutro turystycznie jedziemy, a w czwartek dolina Kościeliska ciemniak i na piątek dolina, giewont, Kuźnice
@Gromakon: asfalt to dramat i jeszcze masa ludzi. Ja tam lubię na mięguszowiecką się przejść, fajna trasa.
Jakaś wycieczka z biura podróży czy samemu?
Weź sobie latarkę i pozwiedzaj wszystkie jaskinie w kościeliskiej, do stawu smreczyńskiego idź bo warto.
Z ciemniaka warto przejść na małołączniak przez krzesanicę, fajne widoki, a potem na miętusi przysłop. Jak będzie pogoda to próbujcie. Pogoda ostatnio niepewna to miejcie ze sobą płaszcze, mi się przydały wielokrotnie.
@Qullion: Z rana tragedii nie było. Chwilę po 9 byliśmy na Oku. Mieliśmy być wcześniej, ale musiałem odespać 700km trasy. Sami we dwoje se organizujemy wszystko. Płaszcze nosimy. Jutro ponoć mają być silne wiatry, pani w sklepie sugerowała nam żebyśmy nie wybierali się nigdzie w góry.
@Gromakon: jak nie jesteś pewny pogody to kościeliska, jakby nie było to zawsze fajnie ewentualnie wybierasz trasę z odnogami, z możliwościami powrotu tak by mieć alternatywę gdy zaczyna padać. Pogoda słaba, ale czasami jak byłem w górach to z rana było kiepsko, a potem cieplutko tylko trzeba było zaryzykować, oczywiście bez przesady, jak grzmi na giewoncie to nie zaproszenie na piknik. Do doliny pięciu stawów też możecie się wybrać, jest ładnie
@Gromakon: nie, z kuźnic też jest, ale to jest trasa na dobrą pogodę. Kuźnice - Czarny staw gąsiennicowy - zawrat - dolina pięciu stawów
lub
czarny szlak do czarnego schroniska murowaniec - krzyżne - dolina pięciu stawów (szlak na krzyżne jest obecnie zamknięty, ale to jeden ze szlaków gdzie ludzi nie spotkacie)
różnie szedłem, można też z morskiego oka iść.