Wpis z mikrobloga

Elo mirki, różowy pasek wpadł w szambo jeżeli chodzi o pracbaze. Najgorszy januszex jaki może być (10 zł za godzinę zamiast 17, mandaty za gadanie i tym podobne)

Jak różowy postraszył PIP i US, dziś ma wolne ale dostała informacje ze jest obowiązkowe spotkanie.

Czy jest to legalne? Pracodawca nie powinien poinformować o obecności 48h przed terminem?

Umowa zlecenie (termin wypowiedzenia umowy z pracodawca 2 miesiące wcześniej XDD!!!)

#januszebiznesu #pracbaza #prawopracy
Pobierz JaPoChomika - Elo mirki, różowy pasek wpadł w szambo jeżeli chodzi o pracbaze. Najgor...
źródło: comment_1596452572grZaA6mXzsJt0HYgfr3iN4.jpg
  • 125
Wybierz jedno. Nie ma czegoś takiego jak okres wypowiedzenia w umowie zleceniu.

Przy umówię zlecenie nie ma czegoś takiego jak termin wypowiedzenia. Nie przychodzisz i #!$%@?.


@w3n5zu: @Horvath: W alternatywnej rzeczywistości wykopu, może. Nawet głupia kablówka ma kary umowne za przedterminowe wypowiedzenia. Te 2 miesiące wiążace może nie są, ale nie przychodzenie z dnia na dzień będzie miało następujące konsekwencje:

Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy
@JaPoChomika: Pip ci teraz odpisze z sanepidem ze „w związku z okresem COVID-19 sprawy które rozpatrują musza dotyczyć warunków bezpośrednio zagrażających zdrowiu lub życiu pracownika bo narazie nie maja czasu i ludzi” sam próbowałem swojego januszexa podpierdzielic i taka odpowiedz dostałem ale może tobie się jakiś normalny urzedas trafi Mirao powodzenia Walcz o swoje
@JaPoChomika "masz racje, smieciowki chyba nie podchodzą pod prawo pracy tylko kodeks cywilny (ale mogę się mylić, sam młody jestem)"


Tak, dokładnie tak jest. Zlecenia nie podchodzą pod Kodeks Pracy. Ale PiP jak najbardziej nasłać możesz.

No i jeśli ma w umowie zawarty okres wypowiedzenia, to faktycznie jest to wiążące.

Dokładnie. Umowa cywilnoprawna (zlecenie) podlega pod kodeks cywilny. Żeby sąd uznał znamiona umowy o pracę to zleceniobiorca musiałby pracować cały czas w
@tomason123: w Białymstoku słyszałem o trzech takich kontrolach no i popatrz, po każdej wszystko git a to że koleżanka nie dostała raz szmalu za pół miesiąca że ma dowody, wiadomości? A co tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mowie ze wszędzie tak jest no ale każdy ma gdzieś znajomych znajomego i w części przypadków się wszystkim upiecze
@Robuz: no i pisze Ci tam jasno: jesli nastapilo bez waznego powodu. Czy takim nie jest obcinanie pensji, nakazy przyjscia na nagle zebrania w dni wolne i kary za rozmowy miedzy pracownikami(xD)?
minimalna krajowa to więcej niż 10zl netto, a ty mówisz, że są tylko takie. W takim razie powinni już dawno pozamykać 100% firm.

W głupie żabce płaca minimalna ale płacą, a nie za 10 Ziko i jeszcze cię w #!$%@? robią. Pokaż mi miasto/wieś bez żabki


@PodniebnyMurzyn: Zabka placi mniej niz minimalna.Potwierdzone od 2 osob.Zamiast 17zl jest 13