Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niepoprawny_marzyciel: ja nadal słyszę komentarze, że po co kąpię codziennie moje roczne dziecko, bo przecież to dziecko xD No kurcze właśnie dlatego, że to dziecko i jak nie zrobi kupska stulecia to się wytarza w piasku czy pobawi się w błocie. Nie ogarniam jak ludzie np zamiast mycia mogą wycierać dziecko. No chyba że takie bardzo małe, co się jeszcze nie brudzi i takie co ma kupy o zwartej konsystencji ;)
@ogrodow_wonsz: Och ileż to razy w dzieciństwie słyszałem stukanie jak lałem wodę do wanny i głos zza drzwi "no ileż tej wody lejesz, już wystarczy". Jednak się nie skarżę, bo się w domu nomen omen nie przelewało. Podobnie jak czytałem w nocy książki to czasem pod kołdrą, by światła nie było widać.


@Luks_x: ale co innego nie myć się, a co innego wypieprzać codziennie 200 litrów ciepłej wody, nie? Wanna
@Kapitalis: Może to już przesada aby wcale nie myć, ale mycie się samą wodą, ew. z dodatkiem jakiegoś bardzo delikatnego naturalnego płynu jest spoko, nie zmywasz naturalnej flory bakteryjnej (nie mylić z tą florą u bezdomnych xD) Dla skóry najlepsza jest otoczka którą organizm sam wyprodukuje. Od 2 lat nie używam z żoną jadowitych płynów do kąpieli czy żeli pod prysznic. Szare mydło też jest ok. Są jeszcze naturalne antyperspiranty ale
A potem takie dzieci dorastają i idą do szkoły i nie widzą nic złego w myciu się raz w miesiącu.


@Marczeslaw: Miałem typa w klasie 4-6, który 3-4 tyg chodził w tych samych ubraniach do szkoły, więc #!$%@?ło od niego jak od beja. Zębów też nie mył zbytnio, siebie też wątpię. No, ale można było współczuć bo biedna rodzina alkonów, a on sam był spoko, lecz też deko spatusowany (teksty, #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unnamed_soldier: akurat szare mydło wcale nie jest dobre dla skóry, niszczy pH przez swoją zasadowość. Delikatne detergenty, kosmetyki z certyfikatami naturalności składników i jest gites
@fiberian_hufky76: Doprecyzuję, że chodziło mi o mycie całego ciała - czyli prysznic lub kąpiel. I dodatkowo chodzi o to, że optymalnie pod względem zdrowia jest się myć (myć całe ciało) co parę dni, ale niekoniecznie to oznacza, że będzie się cały czas pięknie świeżo pachnieć.