Wpis z mikrobloga

Mirki, Plusujcie mój atencyjny trawnik. ()

Ile pracy i pieniędzy kosztowało by wyglądał tak jak teraz wiem tylko ja. 3 razy siałem trawę bo za każdym razem wychodziły chwasty. Wyrównywałem, walcowałem, sypałem azot. Zerwałem warstwę gliny i kupiłem kilkanaście wywrotek czarnoziemu bo po każdym deszczu chodziło sie jak po plastelinie. W tym roku jest już w miare akceptowalnie. Poradziłem sobie z mniszkiem, za to jak na złość zadomowiły mi się krety. Nie mniej jednak trzeba stwierdzić że wygląda naprawde przyzwoicie. Może nie jak na Wembley, ale już się nie wstydzę i żona może na luzie zaprosić znajomych na grilla. Pracuje w gminie także wiecie, chciał nie chciał - musi być ładnie.

Muszę jeszcze tylko zasłonić się od strony sasiadów bo mają taki #!$%@? u siebie, że aż oczy bolą - jakieś ścierki i garnki na płotach i wszystko zasrane przez kury. U mnie tylko basen i trampolina. No i zraszacze chodzą, dzień i noc. Wody nie żałuje bo mam też głębinówkę. Namierzyłem już fajną szkółkę i obsadze całe podwórko w tujach. Sadzonki 180 cm po 65zlotych. Ładne takie, kolumienki, nie te miotły szmaragdowe.. Ale to już chyba nie w tym roku. Żywotniki wkopie na nastepną wiosnę, a na jesieni położę kostkę przed domem no i ogrodzę jakoś żeby wyglądało jak u ludzi.. Żonie sie marzy płot nowoczesny, ale mi sie bardziej podobają te murowane, z klinkieru. Tych panelowych nie chce, podobno szybko rdzewieją. Pozatym, gięta stal wyglada jednak bardziej majestatycznie, nieprawdaż?

Mieszkamy tu już od kilku lat, ale stosunki sąsiedzkie to mamy średnie. Sąsiad gospodarz prosty chłop, czasami pogadamy przy siatce, ale w gumofilcach do domu go przecież nie wpuszcze. Nie ukrywam że jako mloda klasa średnia aspirujemy jednak troszke wyżej. W domu porządek - buciki na wiatrołapie i wszyscy w kapciach bo panele z v-fugą. 120zl z metra, dąb skrobany, 4 tygodnie czekaliśmy na dostawę. A plany na chałupe to nam robił architekt z Warszawy. Dach skierowany jest na południe bo za kilka lat wchodzę ostro w fotowoltaike. Najpierw muszę kupić wiatrówkę i wytłuc wszystkie gołebie sąsiadów. #!$%@?ńce srają mi na blache i farbe wyżera. ()

Tutaj na wsi chociaż wiem że jestem u siebie, całe 18 arów do dyspozycji. Nikt mnie nie #!$%@?, moge sie opalać nago, chodzić na waleta, skakać i hasać w trawce jak konik polny.. W mieście to bym sie dusił. Współczuje ludziom z chowu klatkowego. Przecieź tam można dostać depresji. Ciasno, na schodach naszczane i słyszysz przez sciany jak janusz wali grażyne w dupala.. Wyspać się w spokoju nie można i tylko łazisz od okna do okna jak te wieźniowie na białołęce. Całe szczęście że sprzedałem bloki i przeprowadziłem sie ma wieś. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#atencyjnytrawnik #ogrod #trawnik #polskiedomy #polska #chwalesie #wygryw #pokazdom #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo #heheszki #truestory #fotowoltaika #diy
daeun - Mirki, Plusujcie mój atencyjny trawnik. (。◕‿‿◕。)

 Ile pracy i pieniędzy kosz...

źródło: comment_1595829907Co9YkKoy217b3b9GDUh50O.jpg

Pobierz
  • 19
Sadzonki 180 cm po 65zlotyc


@daeun: do połowy to prawie wzór zarzutki na wykopowe pelikany, po przedostatnim akapicie już co inteligentniejsze wykopki mogą się skapnąć, że robisz sobie jaja a pod koniec już nawet najtwardszy elektorat kidawy błońskiej móglby zrozumieć o co tobie chodzi :)
@daeun kuzyn a nie myślałeś, żeby sąsiada wykupić, jego chałupę zburzyć i mieć święty spokój pod oknem?


Proponowałem mu że go wykupie, ale to zatwardziały cham. Tylko morgi, hektary i miedza. Jak geodeta przyjechał działke wytyczać to klocił sie ze mną o dwie stopy xD az policje trzeba bylo wzywać bo tak sie zapalił. ( _)
@daeun: Kupiłeś jakąś badziewną trawę. Jak ziemia dobrze zruszona i mieszanka odpowiednia to będzie rosła jak szalona 3x szybciej niż stara trawa co tam była oryginalnie.