Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 216
Ja #!$%@? pizzowi audiofile xD
Prawdziwa pizza włoska rośnie 72 godziny na 0,79g drożdża, wtedy czuje się szeroką scenę smaków, a ciasto przekazuje informacje zapachowe splątaniem kwantowym bezpośrednio do mózgu. Wypiekać tylko w piecu opalanym drewnem oliwnym o świcie w nowiu
#pizza #heheszki
Pobierz LM2137 - Ja #!$%@? pizzowi audiofile xD
Prawdziwa pizza włoska rośnie 72 godziny na 0...
źródło: comment_1595756662YjrcWVKqnJpoXMcdNCDqxZ.jpg
  • 40
@LM2137: Wystarczy zrobić ciasto z odpowiednich(wcale nie dużo droższych składników) wg ścisłe określonego przepisu(proporcje), dwa dni/dzień wcześniej i możesz delektować się super pizza. Lepsza niż 100%pizerii w małych miastach i 80% w wojewódzkich. A z własnego doświadczenia wiem, że jak już zaczynasz robić to każda następna chce zrobić lepsza. Potem wjeżdża kamień, włoskie podmidory, di bufala a na końcu piec. Od 3 lat nie zamawiam pizzy do domu a zjadłem może
@LM2137: Maka nie musi być specjalnie z Włoch tylko odpowiedni typ. Tak jak ziemniaki na frytki tak maka na pizzę powinna być odpowiednia czyt. 00
Ilość drożdży może 0,79g a 1g to jeszcze nie zrobi różnicy ale jak widzę przepis pół kostki świeżych drożdży na jedna pizzę to mi się serce kraja. Tak samo jak ser na wierzchu a warzywa pod spodem. Jak chcesz to wypad na #zapiekanki albo do Dagrasso.
Ja #!$%@? pizzowi audiofile xD


@LM2137: to że innym zadowala byle gówno to już ich problem ¯\_(ツ)_/¯ Jeżeli Twoim zdaniem piec do pizzy (którego można używać też do innych rzeczy) za 2100zł to "pizzowa audiofilia" to ciekawe co będzie jak dorośniesz i odkryjesz, że dobry piekarnik z parą i pyrolizą potrafi kosztować 3-4 tysiące złotych, albo mikser planetarny za 4000 z przystawkami...

Ja rozumiem, że może czasem mama piecze drożdżówkę i
A czym niby różnią się włoskie pomidory od polskich? To już jest pizzofilstwo


@przeczki: uwaga podaję odpowiedź: SMAKIEM. A tak przede wszystkim to gatunkiem, najbardziej "poszukiwane" są włoskie, podłużne san marzano - słodkie, mięsiste, no po prostu inne. Te w puszkach pochodzą zazwyczaj z plantacji na słońcu, a nie w szklarni, zbiera się je i przerabia w pełni sezonu, więc są lepsze do sosu niż to co można dostać w sklepach
@LM2137: zapytali to odpowiedział dokładnie. Wyobraź sobie że pytasz ile piwa ktoś przyniósł - a nie wiem coś między 1 a 14 puszek.

Poza tym próbowałeś kiedyś domowa pizze czy tylko dagrasso
ą włoskie, podłużne san marzano - słodkie, mięsiste, no po prostu inne.


@geuze: A muszą być sprowadzane z Włoch? san marzano to ja miałem w tamtym roku na działce. Nie były jakieś wyjątkowe, za to dzięki kształtowi i wielkości świetnie się nadają do słoikowania w całości, na przetwory, na sosy (mają mniej miąższu nić wodniste zwykłe odmiany)