Wpis z mikrobloga

Ostatnio pisałem o chichrających się gościach co na szczęście okazali się być cicho jak makiem zasiał po 22. Dzisiaj w tym samym lokalu mam parkę z Hiszpanii i też nawet słówka nie słychać. CO NIE ZMIENIA FAKTU ŻE mam jeszcze dwa lokale gdzie mogą zalegnąć się upierdliwe menty.
No i się zalęgły. Pode mną mam niezidentyfikowaną ilość typowych turystów co mają wszystko dookoła w dupie. W pół do pierwszej tak się załadowali do lokalu że się obudziłem, potem chichoty, krzyki i gdzieś po 1 dopiero się uspokoili.
No a teraz muzyczka, walenie w ścianę. I to jest ten rodzaj dzbana któremu jak tupniesz w nocy żeby się zamknął to wybucha jeszcze głośniejszą salwą śmiechu.
Ale myślę że tych uda się przeżyć bo będą tu jeszcze tylko jedną noc.

Natomiast mam większy problem z trzecim lokalem, który z krótkiego najmu przeistoczył się w melinę.
Siedzą tam jacyś Ukraińcy całe dnie, i całe dnie (dosłownie) palą w oknie. Cały ten dym mi wlatuje do mieszkania, przez co od tygodnia muszę w trakcie dnia siedzieć przy zamkniętych oknach.
Gdy już myślałem że nic więcej mnie z tych lokali nie zaskoczy, oni dorzucili papierosy.
I tak jak do hałasów policję mogę wzywać, tak do papierosów nie ma kompletnie żadnej podstawy prawnej nic, zero. Mogą sobie je palić u siebie ile chcą.
Tylko tak jak szukałem kontaktu do tej firmy co wynajmuje ten lokal, znalazłem zdjęcie z ich kuchni gdzie palą. Na ścianie jest naklejony zakaz palenia, a lokal jest reklamowany jako "dla niepalących" ¯\_(ツ)_/¯

Oczywiście dodzwoniłem się do nich, podobno ich upomnieli co zaowocowało CAŁYM dniem palenia co 16 minut.
Jak dzwoniłem drugi raz zaczęli odrzucać ode mnie telefony...

Także obecnie jestem rozdarty pomiędzy zostaniem z nadzieją że coś się zmieni a spakowaniem manatek i wyprowadzeniem się gdzie indziej póki nie wyremontuję nowego mieszkania.

#airbnbtorak #bookingcomtorak #wynajemkrotkoterminowytorak #wynajemkrotkoterminowy #bookingcom #wynajem #turystyka #zaklocanieciszynocnej #zaklocaniespokoju #warszawa
#airbnbtorak
  • 9
@ksardas: widać Pałac Kultury, tak ścisłe centrum. Szczerze przyznam że jak się wprowadzałem nie miałem pojęcia co to wynajem krótkoterminowy...

@ostoja: @Ekscentryczny_obserwator: jest "karalne" jeśli wspólnota, spółdzielnia zakazują, ale nie mają jednocześnie jak te kary nakładać. Z krótkiego szukania po necie wychodzi że palić sobie można i nic z tym się nie da zrobić...