Wpis z mikrobloga

@trll: Kurierzy to muszą mieć przechlapane we Francji, bo tam jak nie masz hasła do domofonu, to nie masz nawet gdzie zostawić awiza.

Wysyłałam kiedyś paczkę znajomemu mieszkającemu w Paryżu i nie wiedziałam o tej zasadzie, a on też mnie nie uprzedził, no i były naprawdę problemy, żeby potem się skontaktować z firmą kurierską i poprosić o ponowne doręczenie. Zadzwonić też nie dzwonią. Po prostu jak nie ma hasła do domofonu,
@MirkobIog: tak ci się tylko wydaje, że jeden wasz telefon i na 2 dzień kuriera nie ma XD Myślisz, że ktoś by się pozbył doświadczonego kuriera przez jakąś jedną wpadkę? Chyba nie wiesz jak to działa, jeżeli gościu wie co robi, ogarnia rejon u ma ustawionych klientów to na jego miejsce potrzeba 3 a czasem nawet 4 swiezakow. Oczywiście jest jeszcze opcja, że odwalił by coś na prawdę grubego ale i
@janeeyrie: Pracuje w ecommerce i często wysyłamy do Francji paczki. Tam kurier potrafi zostawić paczke przed bramą albo gdzieś na schodach i nara. Potem trzeba sie tłumaczyć. U Niemca potrafią dać paczke jakiemuś randomowi i wyjebongo, kurierzy nie gadają w lokalnym narzeczu. Dramat
@miszcz_ortografi: Akurat pracuje w zawodzie 10 lat jako koordynator logistyki także swoje wiem, swoje widziałem i z niejednym kierownikiem sprzedaży piłem wódę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co innego 500 paczek dziennie po 12 PLN z jakiegoś zalando, a co innego 50 po 500 PLN każda i co 2 dni importy dedykowane po 1000 eur każdy. Tutaj mój błąd, rzeczywiście nie byłem wystarczająco prezycyzyjny.

Nie uważam, że to
@trll: Jeśli to Twoje to nie masz się czym chwalić. Zapamiętaj Ty i reszta raz na zawsze kurier nie musi doręczyć paczki mimo całe przeciwności losu , kurier ma OBOWIĄZEK WYKONAĆ PRÓBĘ DORĘCZENIA PACZKI. Taka właśnie była.
@MirkobIog: Ta. Pozbyłeś się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na studiach pracowałem jako kurier i miałem na rejonie taką firmę z upierdliwcami z którymi nie szło się dogadać. Nadawali około 30-50 paczek dziennie. I nigdy nie byli gotowi na czas odbioru, czyli 14:30. Brałem to co było i jechałem. Skarżyli się więc, to przesunęli im odbiór na 15:30. Powiedziałem KTKowi, że chyba komuś się coś pomyliło, że będę
@trll: to ja (też baba) staram się tak rozkładać zamówienia żarcia dla psa żeby paczki sensownie ważyły (3 piętro bez windy), bo kurier też człowiek i swoje zdrowie ma, a później trafi się taka roszczeniowa... Eh, szkoda słów.
@pokustnik: Przecież nigdzie nie napisałem, że przez moją interwencję ktoś został zwolniony, celowo napisałem "pozbyć się" bo kurier nas więcej nie obsługiwał. #!$%@? mnie boli co się z nim dzieje, ważne że ja sie nie musze z nim użerać. A jeżeli kurier jest #!$%@? w jednej firmie to najpewniej w innych jest tak samo ¯\_(ツ)_/¯