Wpis z mikrobloga

#wordpress #pozycjonowanie #stronywww #internet #seo #komputery #informatyka #biznes #blog

Mam bloga na wordpress. Chcę podkręcić wyświetlanie w google. Używam wtyczki SEO YOAST ale nie jestem do końca zadowolona. Nie prowadzę biznesu a jedynie bloga informacyjnego. Głównie wejścia generują mi media społecznościowe ale jednak zależy mi na tym aby podkręcić pozycję na google.

Czytam i czytam na ten temat i są info o tym że yoast jest ok a ktoś inny pisze, że nie. Nie chce wydawać kasy gdyż póki co nie robię tego w celach zarobkowych. Mam czas żeby się doszkolić ale nie wiem gdzie szukać rzetelnych informacji.
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michalina__: Yoast nie jest przystosowany do języka polskiego dlatego nie warto się tylko nim sugerować. Tak jak pisze osoba wyżej pisz unikalne treści, rób linkowanie wewnętrzne, zerkaj na gsc jakie frazy na jakich artykułach się wybijają - wtedy będziesz wiedzieć o co aktualizować artykuły i jakich fraz używać przy ich optymalizacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@michalina__: przede wszystkim treści - im więcej unikatowych treści tym lepiej. Dodatkowo warto mieć odpowiednie tytuły i opisy meta (tak żeby zawierały jak najwięcej słów kluczowych). Pamiętaj też, że wchodzenie na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania to długotrwały proces i dużo zależy od konkurencji (innych stron o podobnej tematyce ;)
@michalina__: tak tylko napiszę, że yoast nie jest wtyczką która pozycjonuje stronę. To wtyczka która tylko sugeruje co warto poprawić, żeby osiągnąć lepsze pozycje, ale wcale nie jest gwarancją sukcesu. Czasami możesz działać po swojemu, nawet sprzecznie z yoastem i osiągnąć sukces. Podstawowe 2 pytania - jak długo istnieje strona i jaka jest kategoria bloga?