Wpis z mikrobloga

Pierwsze 200 km w życiu na #rower #szosa zrobione. Było gorąco, ale jakoś przeżyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko lewe kolano zaczęło mnie napierdzielać ok. 130 km i nie bardzo wiem dlaczego, bo z prawym wszystko jest w porządku. Niech żyje ibuprofen, bo bez niego pewnie bym gdzieś po drodze zaległ i umarł z bólu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz kasin - Pierwsze 200 km w życiu na #rower #szosa zrobione. Było gorąco, ale jakoś prz...
źródło: comment_1595182814JM4puK9IBfN7r2OtXE576y.jpg
  • 19
@sargento Też o tym pomyślałem, bo sam je ustawiałem bez żadnej wiedzy na ten temat, ale z drugiej strony w prawym bucie jest identycznie, a nie boli.
No i w w ubiegły weekend zrobiłem wycieczkowym tempem 50 km na trekkingu ze zwykłymi pedałami i zaczęło mnie identycznie boleć już po 35 km.
@gregoor3 Miałem Cię zawołać, to wołam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Starałem się stosować do twojej rady 20 km/h przez 3/4 dystansu i udało mi się zejść do 22 km/h przez połowę, ale nie mogłem już dłużej wytrzymać i przyspieszyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta taktyka na pewno pomogła, bo jak kończyłem, to gdyby nie bolące kolano, myślę, że bez większej spiny dobiłbym do 300
@kasin: 200km to tak jak 100, ale dłużej. Potwierdzisz to?


@Masterczulki W przyszłości pewnie tak, ale teraz setkę robię z trzeba bidonami, bez jedzenia w trakcie czy zatrzymywania się i po prostu mocno pedałuję bez zbytniej rozkminy z rozkładaniem sił.
200 było pierwszy raz, więc jadłem (pewnie za dużo), trzy razy uzupełniałem bidony i pierwszą połowę dystansu się oszczędzałem i przejechałem ze średnią 22 km/h po radzie od @gregoor3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kasin: rolowanie i rozciąganie znacznie pomaga :-).
Jechałem kiedyś Kraków Wrocław, na 30km do Wrocka tak mnie bolało kolano od samego ruchu (bez obciążenia) że prawie mdlalem. Byłem u 2ch ortopedów, nie jeździć albo jeździć mniej. Poszedłem do fizjo, od tamtej pory nie rozstaje się rollerem. W którym miejscu cię mniej więcej boli?
Generalnie roluj poślada, uda, całe nogi. Dużo rozciągania :-)
@uysy Na początku jakby ścięgno albo zewnętrzne więzadło boczne a później już całe napierdzielało. Teraz boli dosłownie wszędzie podczas zginania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lethal_Jelly Jak wiem, że będę robić 100-120 km, to wieczorem jem owsiankę i rano na śniadanie też (na oko ok. 200gr płatków, garść słonecznika, garść ziaren dyni i kilkanaście suszonych żurawin). I to mi starcza aktualnie. Ważę ponad 100 kg i jakąś tam oponkę mam, więc coś tam zapasu jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak piję więcej, to ładuję się do sklepu z rowerem i pytam czy