Wpis z mikrobloga

Mam pytanie: jak chcę stworzyć stronkę opartą na Flexbox, to lepiej jest ustawić display: flex; na body i ustawiać sobie potem wszystkie divy i sekcje, czy lepiej jest w body zrobić jednego, głównego diva z display: flex; w którym będzie wszystko na stronie?

Wiem, że można robić to na te dwa sposoby, ale zastanawiam się, który jest częściej stosowany jako "dobra praktyka".

#css #flexbox #javascript #webdev
  • 12
@maciorqa: Pytam, bo wiekszosc stron wyglada w taki sposob, ze sekcje są jedna pod drugą a do tego nie potrzebujesz żadnego flexboxa, bo tak działają elementy blokowe. Jeżeli juz musialem cos takiego robic to uzywalem grida na Mozna tez na jakims wraperze, jeden #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TheBestThing: No właśnie mam to tak zrobione, że mam podzieloną stronkę na divy (np pierwszy div to header, drugi to menu, trzeci jakaś tam sekcja z informacjami o stronce, kolejny div to banner, kolejny div to galeria z opisami itd.)

Wiem, że to są i tak elementy blokowe więc i tak będą się ustawiać jeden pod drugim, ale gdzieś widziałem, jak ktoś ustawiał body na display flex i się zacząłem zastanawiać,
@maciorqa: flex na body + kilka linijek i masz stopkę zawsze przyklejoną na dole strony niezależnie od zawartości strony, przynajmniej ja tylko do tego używałem go na body.

Generalnie to flexbox został pomyślany jako sposób organizacji elementów w konkretnych komponentach (np. navbar), potem wszedł grid który słuzy właśne do organizacji elementów na całej stronie. Tylko że grid jest jeszcze dość młody i jak zależy ci na kompatybilności to zostań przy samym
@TheBestThing: @asdfghjkl: Panowie, to jeszcze jedno pytanie: załóżmy, że mam schemat stronki jak na poniższym obrazku. Mam rozumieć, że w takim przypadku nie muszę używać na body display flex (lub robić głównego diva jako flex, w którym będzie cała stronka), no bo elementy blokowe działają w taki sposób, że i tak ustawiają się jeden pod drugim?

I wtedy za pomocą flexa ustawiam jedynie elementy w kontenerach?
maciorqa - @TheBestThing: @asdfghjkl: Panowie, to jeszcze jedno pytanie: załóżmy, że ...

źródło: comment_1594489783CZ31mb8X6B0GTwiVSDdkFF.jpg

Pobierz