Wpis z mikrobloga

@Bover: nie, ok. 0,5mln zagłosowała na innych kandydatów (głównie hołownia) w tych wyborach, przepraszam źle się wyraziłem, powinienem napisać: prawie 2mln osób zagłosowało na kandydatów konfederacji
  • Odpowiedz
@kingwing1: Co?! Kandydat Konfederacji był jeden, zagłosowało na niego kilkadziesiąt tysięcy więcej osób niż na Konfederację w zeszłym roku (bezwzględnie), a co do wyniku - uzyskał mniej procent niż Konfederacja w 2019 roku.

Nikt, kto jest za Konfederacją nie głosował na innych kandydatów, a już na pewno nie 500 000 ludzi.
Konfederacja doszła do absolutnego sufitu, który wynosi ok. 1.300.000-1.400.000 ludzi.
  • Odpowiedz
@Bover: na Bosaka głosowało niecałe 70% wyborców konfederacji, a i tak dostał więcej głosów niż cała partia w 2019, jak dodamy obie liczby (wyborców konfy za Bosakiem i przeciw) to otrzymamy właśnie wynik w okolicach 1 700 000, może nawet trochę większy zależy od szacunków, więc nie pisz bzdur
  • Odpowiedz
@Bover: 7% z 14 hołowni głosowało w 2019 na konfe to 1 punkt procentowy czyli 200 tys wyborców, innych danych na tą chwilę nie jestem w stanie znaleźć, ale potrafię wyobrazić sobie, że na pozostałych 9 kandydatów zagłosowało 300 tys osób.
  • Odpowiedz
@Pepe9248: @kingwing1: To tak nie działa jak chcecie. Te 50% wyborców Hołowni to są BYLI wyborcy Konfederacji. Hołownia zakłada zresztą partię. Ci ludzie już nigdy więcej na Konfederację głosu nie oddadzą.

Tak więc te 1.300.000 to sufit.
  • Odpowiedz
@Bover: Dane wzięte z dupy, a byli wyborcy konfy to 7% hołowni, którzy nie zagłosowali na bosaka, ze względów (nie wiem jakich, ja do nich nie należę, prawdopodobnie gospodarczych, więc czemu nie na żółtka?!). a w sondażach konfa ma często >10% więc uważam, że na tę chwilę konfederacja ma bazę ok. 2mln wyborców.
  • Odpowiedz
akurat w tej kwestii od lat jest równowaga - przybywa tyle samo głosów nastolatków, ile ubywa wśród osób po skończeniu 25 roku życia.


@Bover: jakieś badania, czy tak sobie powielasz mit?
  • Odpowiedz
akurat w tej kwestii od lat jest równowaga - przybywa tyle samo głosów nastolatków, ile ubywa wśród osób po skończeniu 25 roku życia.


@Bover: No właśnie już nie. Rośnie w wieku 18-29, a w wieku 30-39 jest nadal grubo ponad progiem (Bosak miał 9,1%). Za 3 lata to się przesunie dając jeszcze lepsze wyniki w każdej z tych grup i dodając kilka procent w 40+.
  • Odpowiedz
@Pepe9248: Sam jestem wyborcą Konfy ale na Bosaka głosu nie oddałem, a pewnie takich jak ja było trochę co można sądzić po wyniku Żółtka, na którego z resztą głosowałem. Prawda jest taka że Bosak powiększył elektorat i jeżeli doszłoby do przyśpieszonych wyborów to Konfederacja spokojnie może liczyć na 10% poparcia i kilku posłów w sejmie więcej ;))
  • Odpowiedz