Wpis z mikrobloga

Przesyłka w doręczeniu u kuriera, siedzę cały dzień w domu, telefon włączony, domofon też działa. Wiem, że kurier w mojej okolicy jest między godz. 13 a 15. Dochodzi godz. 17 i sprawdzam na śledzeniu paczki czy przypadkiem nie została odesłana czy ki grzyb się stało, a tam jest status 'przesyłka doręczona' z moim nazwiskiem (_ )

Był podany numer do kuriera, więc dzwonię wyjaśnić sytuację, ale włącza się poczta głosowa. Zadzwoniłam na infolinię gdzie to samo mi powiedziano + iformacja, że jak sie dowiedzą gdzie jest moja paczka to oddzwonią.

Najlepsze, że miesiąc temu też zamawiałam paczke przez DPD i wtedy zadzwonił do mnie kurier, że zaraz będzie. Numer telefonu kuriera teraz jest podany ten sam, z którego dzownił miesiąc temu, a nawet nie dzwonił dzisiaj, że ma paczkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Sąsiedzi raczej nie odebrali, bo nie znam ich na tyle żeby sobie paczki odbierać wzajemnie.

Czy ktoś miał taką sytuację i poradzi co można zrobić w tej sytuacji?
#dpd #kurier
  • 5
@kaaraa: Miałam taką sytuację z PostNL dwa tygodnie temu. Okazało się, że kurier zostawił paczkę na holu w bloku, podpisal sie za mnie i ktoś z sąsiadów po prostu sobie ją wziął ¯_(ツ)_/¯ Poczekaj dwa dni robocze, a jeśli dalej paczki nie będzie to zgłoś to do nadawcy, powinni przysłać ponownie to samo.
@Alsephina: dzięki, poczekam i może się znajdzie. Do tej pory nie miałam problemu z kurierami.

Raz miałam sytuację, że kurier na słuchawie ze mną dawał paczkę sąsiadce piętro wyżej i pytał jej czy odbierze też moją, to słyszałam tylko 'nie' w tyle, więc poprosiłam o skierowanie jej do punktu pickup.
Także byłabym mocno zdziwiona jakby faktycznie ktoś ją sobie przygarnął.
@kaaraa: edit: dzisiaj po kilku próbach dogadania się na infolinii (dwa razy mnie odsyłali, że sprawdzą i odezwą się oraz jednym telefonem z ich strony do mnie, z pytaniem czy się kurier ze mną kontaktował w celu wyjaśnienia bo podobno tak miał zrobić). Nagle, gdy chłopak wrócił do domu przed godz. 19 paczka leżała pod drzwiami (ʘʘ). Szkoda tylko, że nikt się ze mną nie skontaktował i